“İnsanların konforlu bir hayat yaşaması için çok çalışmalıyız”

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim görevlileri ile toplantı yapan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, insanlığın daha kaliteli ve daha konforlu bir hayat yaşaması için çok çalışılması gerektiğini söyledi.

Güncel 22.11.2014, 01:19 22.11.2014, 02:20
435
“İnsanların konforlu bir hayat yaşaması için çok çalışmalıyız”
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi akademik personeli ile bir araya gelerek Üniversite’de yapılan çalışmalar, geçmiş yıla yönelik değerlendirmeler ile gelecekte hedeflenen ve girişimde bulunulan projeler hakkında fakülte öğretim elemanlarını bilgilendirdi.

Yapımı hızla devam eden Kuzey Kampüsü I. Etap altyapı ve üst yapı çalışmaları ile HÜBTUAM, TEKNOKENT, MYO, Alaca Meslek Yüksekokulu ve Sungurlu Meslek Yüksekokulu inşaatlarına ilişkin bilgi paylaşımında bulunan Prof. Dr. Alkan, Kuzey Kampüsü’ndeki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi inşaatının tamamlamasıyla birlikte İİBF’nin lisans ve lisansüstü düzeyde daha da büyüyeceğini söyledi.

İİBF’nin yeni binasının, idari ve derslik olmak üzere iki bloktan oluştuğunu ifade eden Alkan, toplam 20 bin 200 metrekare kapalı alana sahip binada 68 adet akademik personel odası ve 31 adet de amfi bulunduğunu belirtti.

Konuşmasının devamında HUZEM ve HİTİTSEM kapsamında yapılan çalışmalar ile öğrenci otomasyon sistemi, akademik web sayfasının oluşturulması, Merkez Kütüphane’nin elektronik kaynakları ve yayın teşviki gibi konulara da değinen Prof. Dr. Alkan, Hitit Üniversitesi olarak yurt dışı imkanından yararlanarak eğitim almayı ve ders vermeyi çok önemsediklerini ifade etti.

Bilgi toplumu olmanın ve üniversite sektör işbirliğinin önemine vurgu yaparak sözlerini sürdüren Prof. Dr. Alkan, Silikon Vadisi’nin yapmış olduğu teknolojik çalışmalarla dünyayı peşinden sürüklediğine dikkat çekerek “Bizler de bilim insanlık içindir anlayışı ile değişen dünyada, insanlığın daha kaliteli, daha konforlu bir hayat yaşaması için var gücümüzle çalışmalıyız. Evrensel ölçüler göz önünde tutularak mensuplarımıza daha iyi imkanlar sunmanın çabası ve gayreti içerisindeyiz. Sizlerin yapmış olduğu başarılı çalışmalar sonrasında daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum” dedi.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@