“İnsanlar hayatı boyunca öğrenmeli öğrendiğini de öğretmeli”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, öğrenme ve öğretmenin yaşının olmadığını belirterek insanların hayatı boyunca öğrenmeye devam etmesi ve öğrendiklerini de öğretmesi gerektiğini ilerlemenin ancak bu şekilde olabileceğini dile getirdi.

Güncel 25.11.2014, 00:52 25.11.2014, 00:55
1288
“İnsanlar hayatı boyunca öğrenmeli öğrendiğini de öğretmeli”
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, öğrenme ve öğretmenin yaşının olmadığını belirterek insanların hayatı boyunca öğrenmeye devam etmesi ve öğrendiklerini de öğretmesi gerektiğini ilerlemenin ancak bu şekilde olabileceğini dile getirdi.

Çorum Belediyesi tarafından Kadın Kültür Merkezleri, Gençlik Merkezleri ile Engelli Eğitim Merkezlerinde görev yapan öğretmenlere yemek verildi.

Anitta Otel’de verilen yemeğe Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve eşi Hatice Külcü, Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül ve Turhan Candan ile çok sayıda öğretmen katıldı.

Belediye Gençlik Merkezleri arasında düzenlenen ‘Öğretmen’ konulu en güzel şiir okuma yarışmasında birinci olan İlayda Bıyıksız’ın okuduğu şiirle başlanan programda; Belediye Başkanı Muzaffer Külcü bir konuşmada bulundu.

Her 24 Kasım’da öğretmenler Günü’nü kutladıklarını ancak bu kez farklı olarak bu özel günü Belediye’nin kendi bünyesinde kutladığını anlatan Başkan Külcü, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün 81 ilde görev yapan tüm öğretmenlere hayırlı olmasını diledi.

Bu tür günlerin özel anlamları bulunduğunu söyleyen Başkan Külcü, öğrenme ve öğretmenin yaşının olmadığını ve herkesin ilerleme için öğrenmeye devam etmesi ve öğrendiklerini de öğretmesi gerektiğini vurguladı.

Eğitim-öğretimde önemli gelişmelerin yaşandığını söyleyen Başkan Muzaffer Külcü, 10 yıl öncesine kadar eğitime ayrılan paranın 8 kat arttığını belirtti. Külcü, “10 yıl önce 369 bin olan toplam derslik sayısı bugün 650 binlere ulaşmıştır. 30 binin üzerinde bilim sınıfları oluşturuldu. Ülke eğitimde de farklı bir noktaya gidiyor. Tüm bunlar için paranın yanında zihniyet değişikliği de gerekli” diye konuştu.

Geleceğin emanet edildiği nesillerin iyi yetişmesi için eğitime önem verilmesi gerektiğini anlatan Başkan Külcü, “Türkiye’nin mali imkanları değişirken zihniyet de değişti. Bir zamanlar gelirin büyük bölümü savunmaya harcanırken şimdi en büyük pay Milli Eğitim’e ayrılıyor. Tek tip insan modelinden kurtulduk. İnanç, düşünce hürriyeti ve eğitim hürriyetini temin eden bir devletimiz var.

Türkiye bugün, dün olduğundan daha farklı bir ülkedir. Bugün Türkiye hedefleri olan bir ülkedir. 2023 hedefi sadece Cumhurbaşkanının, sadece Başbakan’ın çalışması ile hayata geçecek bir hedef değildir.

Çorum Belediyesi olarak bizde 2023 hedeflerine ulaşmak adına büyük çaba gösteriyoruz” dedi. Konuşmanın ardından

Öğretmen konulu şiir yarışmasında derece alan İlayda Bıyıksız’a hediye verildi. Törende ayrıca Engelli Eğitim Merkezi adına Hacer Kesici, Hakan Çıtak, Gerçlik Merkezleri adına Uğur Denizli, Derya Karaca, Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri adına Muhammed Doğan ve Dudu Aykaç’a hediyeleri verildi.


(Erkan BAYATLI)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
banner303
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@