“İnsan hakları barış ve huzurun teminatı”

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, insan haklarının barış ve huzurun teminatı olduğunu belirterek, "İnsan hakları, kişiyi kendi özüyle yaşatacak kurallardır. İnsanın insana hükmetmesi, onu ezmesi insan onuruna yakışmayan ve kabul edilemeyecek bir davranıştır" dedi.

Güncel 10.12.2019, 22:09
175
“İnsan hakları barış ve huzurun teminatı”

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabul edilişinin 67. yılının kutlandığını hatırlatan Başkan Ahlatcı, "Tüm vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerden, bireysel olarak kanun önünde eşit ve serbest şekilde yararlanmaları siyasal ve toplumsal kültürümüzün dayandığı temellerden biri olmuştur. İnsan hakları bilincinin ve insan haklarının tam olarak benimsenerek uygulanması için gerekli sorumluluk duygusunun bireyler tarafından bilinmesi son derece önemlidir" dedi.

Partimizin misyon ve vizyonu insanı merkeze alan milletimizin hakkettiği müreffeh yaşam standartlarına ulaştırmasına odaklıdır. Bu doğrultuda bütün politikalarımız milletimizin refahını ve yararını düşünerek düzenlenmektedir” dedi. Bugün sözün de, kararın da, egemenliğin de milletin kendisinde olduğunu vurgulayan Ahlatcı, bu mücadeleyi, 1950'lerde "Yeter, söz de karar da milletindir" diyen Adnan Menderes'in başlattığını, Turgut Özal'ın, Necmettin Erbakan'ın sürdürdüğünü, bayraktarlığını da Recep Tayyip Erdoğan'ın yürüttüğünü kaydetti.

Ahlatcı, “insan hak ve özgürlüklerinin herkes için tüm yönleriyle korunup hayata geçirildiği bir dünyaya ulaşılması temennisiyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutlarım” diye konuştu.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:33
Güneş 06:58
Öğle 12:29
İkindi 15:22
Akşam 17:51
Yatsı 19:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@