İnovasyon danışmanlığı sertifika programı başlıyor

Hitit Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (HİTİTSEM) ve Valorem Team Yeni Nesil Danışmanlık Platformu katkıları ile Yeni Nesil İnovasyon Danışmanlığı Sertifika Programı düzenleniyor.

Güncel 10.11.2020, 19:33
1217
İnovasyon danışmanlığı sertifika programı başlıyor

HİTİTSEM Müdürü Doç. Dr. Eşref Savaş Başcı ve Valorem Team Kurucu Ortağı Ahmet Cezmi Göbüt yaptıkları ortak açıklamada, inovasyonun 21. Yüzyılda başarıyı belirleyecek tek ve en önemli faktör olacağını belirterek, “Önümüzdeki çeyrek asırda, bütün toplumumuzu ve özellikle üniversite gençliğini İnovasyon için optimize etmemiz gerekmektedir. İçinde bulunduğumuz yılların teknolojiyi en üst düzeyde kullanmak zorunda olduğumuz yıllar olduğu öngörülürse İnovasyon Konusunun birkaç kişiye değil toplumunun her kesimine yayılması ve mutlaka teknoloji kullanarak kolaylaştırılması gerekliliği ortadadır” ifadesini kullandılar.

Hayatının en parlak yıllarını İnovasyonun ülkemizde gelişmesi için adamış olan Dr.Salih Keskin’in yazılımı ile gençlerin bu meslek dalına kazandırılacağını vurgulayan Başcı ve Göbüt, daha sonra şu ifadeleri kullandılar:

“İnovasyon Danışmanlığı Sertifika Programı firmalarda ortak aklı ve yenilikleri oluşturabilmek için kurgulanmış bir programdır. Katılımcılar 200 saat eğitim görmek yerine sadece 40 saatte İnovasyon Danışmanlığı için gereken tüm bilgilere ve işlerini kolaylaştıran yazılım programını nasıl kullanacaklarına hakim olacaklar. KOBİ’lere ,sanayi firmalarına verecekleri danışmanlıklar sayesinde firmalara, kuruluşlara,dernek ve vakıflara, STK’lara çok uygun maliyetler ile ürün ve iş süreçleri geliştirmelerine yardımcı olacaklar.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
sisli
banner303
banner364
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 06:09
Güneş 07:39
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@