İMO’dan Kuzey Kampusu ziyareti

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Yönetimi, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ile birlikte Kuzey Kampüsü inşaatlarını gezdi.

Güncel 20.09.2017, 00:44 20.09.2017, 00:46
973
İMO’dan Kuzey Kampusu ziyareti

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Başkanı Özgür Kılıç ziyarette yaptığı konuşmada, kurumların içinde bulundukları toplumun sürdürülebilirliğini sağladığı müddetçe ayakta kalabildiğini söyledi. Dünya Üniversitesi olma hayaliyle yola çıkan Hitit Üniversitesi’nin şu anda geldiği noktayı, Çorum’un vefalı evlatlarından biri olan Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın çabalarına borçlu olduğunu anlatan Kılıç, “Gelecek nesillere bırakacağımız önemli miraslardan biri olan Üniversitemiz, ülkemizde, dünya ölçeğinde gerek bina gerek teknoloji gerekse bölümleriyle hizmet vermektedir. Çorumlu olarak, memleketimize olan hizmetlerinden ötürü Rektörümüze başta kendim, meslektaşlarım ve Çorumlular adına teşekkür ediyorum. Hayalleri büyük insanlar, büyük işler başarırlar” şeklinde konuştu. Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan da İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek yapılan çalışmaların, gelişmelerin ve sonuç olarak elde edilen başarının ortak iş birliğiyle yapıldığına dikkat çekerek “Üniversite olarak, birçok alanda yakaladığımız ve gittikçe artan başarımızın ortaya çıkması akademik, idari personelimizin çalışmaları ve birçok paydaşımızın topyekün sinerjisiyle ortaya çıkmıştır.” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Alkan, inşaatı devam eden binaların tamamlanmasıyla birlikte, Üniversitenin daha geniş fiziki mekânlara ve dolayısıyla hem bölüm/program sayısı hem öğrenci sayısı hem de eğitim-öğretim kalitesi bakımından daha hızlı ve büyük bir gelişim kaydedeceğinin altını çizdi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-3°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 24 Ocak 2021
İmsak 06:22
Güneş 07:50
Öğle 12:57
İkindi 15:31
Akşam 17:55
Yatsı 19:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@