“İlke ve devrimlerinin ışığı yolumuzu aydınlatacak”

Genel Sağlık İş Sendikası Çorum İl Temsilcisi Yalçın Çiftçi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 82’inci yılında saygı, özlem ve minnetle andıklarını söyledi.

Güncel 10.11.2020, 19:23
1396
“İlke ve devrimlerinin ışığı yolumuzu aydınlatacak”

Emperyalizme karşı tam bağımsızlık mücadelesi veren, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin doğmasına önderlik eden Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri bir deha olduğu kadar, ileri görüşlü ve akılcı bir devlet adamı olduğunu belirten Çiftçi, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarihin en büyük aydınlanma hareketlerinden birini gerçekleştiren Atatürk, Türkiye Cumhuriyetini akla ve bilime dayalı sağlam temeller üzerinde yükselmesini sağlamıştır.

Çağdaş bir toplum yaratan, aydınlık bir gelecek bırakan Atatürk, ulusumuz için hiç sönmeyecek bir ışıktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve büyük devrimci Atatürk’ün, ilke ve devrimleri yolumuzu her zaman aydınlatacaktır. Ulusumuz, tarihinden aldığı güçle ilke ve devrimlerini sonsuza kadar yaşatacaktır.

Genel Sağlık-İş, Cumhuriyeti sindiremeyen her türlü düşünceye karşı yorulmadan, yılmadan kararlılıkla mücadele edecek, Türkiye Cumhuriyeti’ni, korumak ve yükseltmek için tüm çabayı gösterecektir. Açtığı yolda, gösterdiği hedefe hiç durmadan yürüyeceğimize ant içiyor, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
sisli
banner303
banner364
Namaz Vakti 04 Aralık 2020
İmsak 06:10
Güneş 07:40
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:20
Yatsı 18:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@