İlim Yayma’nın yaz kursları

İlim Yayma Cemiyeti Özel Buhara Erkek Öğrenci Yurdu’nda yaz kursları başladı.

İlim Yayma’nın yaz kursları

İlim Yayma Cemiyeti Özel Buhara Erkek Öğrenci Yurdu’nda yaz kursları başladı.

26 Temmuz 2017 Çarşamba 22:50
İlim Yayma’nın yaz kursları

İl Müftülüğü’nün gözetiminde açılan yaz kursları için İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şubesi’ne yaklaşık 250 öğrencinin kayıt yaptırdığı bildirildi.

İYC Çorum Şubesi Başkanı Mustafa Tuzcu, yurt bahçesinde ve spor salonunda öğrencilerin çeşitli sosyal ve sportif etkinliklere katılarak, yaz kurslarını dolu dolu geçirdiklerini söyledi.

Mustafa Tuzcu, Kur’an-ı Kerim öğretiminin yanı sıra Halk Eğitimi Merkezi desteğiyle ve antrenör Bülent Öztürk’ün gözetiminde masa tenisi ve satranç kursu düzenlediklerini de dile getirdi.

Yaz kursları hakkında açıklamalarda bulunan İYC Şube Başkanı Tuzcu, “Öncelikle bu organizasyonu başlatan İl Müftülüğüne teşekkür ediyoruz. İlim Yayma Cami’nde ve Buhara Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda başlayan yaz kurslarına velilerimizin hassasiyeti ve yavrularımızın Kur’an öğrenme isteği bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Biz de İlim Yayma Cemiyeti olarak, sınıflar oluşturulması, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin yapılabilmesi için Yurt binamızın fiziki mekânlarını öğrencilerin kullanımına sunduk. Ülkemizin aydınlık yarınları olan yavrularımızın, manevi doyumla yetişmeleri ve yetiştirilmeleri son derece önemlidir. Bizler çocuklarımızın eğitimine son derece önem vermekteyiz. Çocuklarımızın hayatları belki de bu kurslarda aldıkları eğitimle devam edecek. Bu yüzden yaz kurslarını çok önemsiyoruz. Tüm öğrencilerimize zihin açıklığı diliyorum.” diye konuştu.

İlim Yayma Cami İmam Hatibi Ali Özdemir ise yaklaşık 250 öğrenciye 11 eğitimci ile kurs verildiğini belirterek, “İlim Yayma Camii’ne öğrencilerin ve velilerin ilgisi çok fazla. Bunun sebebi İlim Yayma Cemiyeti’nin bize yardımcı olmasıdır. Öğrencilerimiz Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen dart atma, satranç ve masa tenisi turnuvalarına katılarak büyük başarılar elde ederek bisiklet ödüllerini almaya hak kazanmışlardır. Ayrıca düzenlenecek olan futbol turnuvasında da iddialıyız.” dedi.

(Recep SERBES)