İlim Yayma’da gönül sohbetleri

Çorum’un en önemli sivil toplum kuruluşlarının başında gelen İlim Yayma Cemiyeti’nde Gönül Sohbetleri programı başladı.

Güncel 15.03.2014, 02:26 15.03.2014, 02:27
958
İlim Yayma’da gönül sohbetleri

Çorum’un en önemli sivil toplum kuruluşlarının başında gelen İlim Yayma Cemiyeti’nde Gönül Sohbetleri programı başladı.

“Gönül Sohbetleri” programının ilk konuğu ise AKP Kurucular Kurulu Üyesi ve Çorum eski Milletvekili Ali Yüksel Kavuştu oldu. İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karadağ’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen sohbet toplantısına İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri Aydın Hoşbaş, Erdal Karakaş, Ahmet Ölçer, Mustafa Tuzcu, Abidin Ayaş ve işadamı Ali Tuzcu ile birlikte çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı. Programın açılışında konuşan İYC Başkanı Mehmet Karadağ, çalışmalar hakkında konuklara bilgi verdi.

İYC’nin Çorum’da önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade eden Karadağ, son dönemde özellikle Buhara Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda önemli yeniliklere imza atıldığını söyledi. Yurdun baştan aşağı yenilendiğini kaydeden Karadağ, öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamanın yanında sosyal ve kültürel etkinliklere de ağırlık verildiğini belirtti.

İlk etkinliğe katılan AKP Kurucular Kurulu Üyesi ve Çorum eski Milletvekili Ali Yüksel Kavuştu, Risale-i Nur hakkında konuklara bilgi verdi. Kavuştu, “Kur'ânın hakikatlarını müsbet ilim anlayışına uygun bir tarzda izah ve isbat eden Risale-i Nur Külliyatı, her insan için en mühim mesele olan "Ben neyim? Nereden geliyorum? Nereye gideceğim? Vazifem nedir? Bu mevcudat nereden gelip nereye gidiyorlar? Mahiyet ve hakikatları nedir?" gibi suallerin cevabını vâzıh ve kat'i bir şekilde, çekici bir uslûp ve güzel bir ifade ile beyan edip ruh ve akılları tenvir ve tatmin ediyor” dedi.

Ali Yüksel Kavuştu, konuşmasının sonunda misafirperverliğinden dolayı başta İYC Başkanı Karadağ olmak üzere yönetim kurulu ve yurt idarecilerine teşekkür etti.

Gönül Sohbetleri ikinci konuğu ise Mustafa Atakcan oldu. Atakcan’ın sohbetine İYC Başkanı Mehmet Karadağ, yöneticiler ve yurt idarecileri geniş şekilde katıldı. Risale-i Nur’ un yazılışına değinerek anlatımına başlayan Atakcan, Risale-i Nur’un insanların aklen, kalben ve ruhen istifade edebilecekleri bir tefsir olarak yazıldığını belirtti.

Öte yandan Çevreyolu’ndaki 9 katlı binasında özellikle üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılaması bakımından Çorum’da bir boşluğu dolduran İYC yenilikleri ile konukların beğenisini kazandı. Mehmet Karadağ’ın başkanlığa getirilmesinden sonra başta yurt binası olmak üzere birçok alanda yeniliklere imza atıldı. İYC’ye 20 bilgisayarlı internet odası kurularak spor salonu oluşturuldu. Ayrıca kantin, televizyon odası ve kütüphanede yurtta önemli bir boşluğu doldurdu.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@