04 Mart 2014 Salı 23:57
“İlaç fiyatlarını 10 yılda yüzde 70 ucuzlattık”

Amasya İl Değerlendirme toplantısına katılan Kafkas, “Sağlıkta geldiğimiz nokta 10 yıl öncesine göre kıyaslanamayacak kadar önemlidir. Çağdaş üçüncü bin yüzyılın başında herkesin gıptayla baktığı bir sağlık hizmeti sunuyoruz. Telefonu açıyorsun, günün hangi saatinde ve hangi gün, hangi doktora muayene olacaksan gidip oluyorsun. Ama biz bir de sabah 8 akşam 5’e kadar doktorlarımızın her birinin muayenehanesi var. Poliklinikte bizi bekliyor. Ama biz ne yapıyoruz, dükkânı kapatınca akşam acile gidiyoruz. Gündüz doktora gitmiyoruz, acile gidip acil hastanın yerini işgal ediyoruz. Acilde hizmet verilmesi gereken hastanın hizmetine engel oluyoruz. Onun için bu duyarlılıkları göstermeliyiz ama sözü şuraya getirmek istiyorum; sözü biz artık insanımıza ve topluma götürülen hizmetlerde hep 3 katı 5 katı diyoruz. Hayatın bütün alanlarında eğitimin de, yolun da, ilacın da her şeyde. Şimdi size 10 yıl önce birisi gelip deseydi ki; ilaç fiyatları 10 yıl sonra %70 daha ucuz olacak, hiç inanır mıydınız? İnanamazdınız. Şimdi şöyle bakıyorsun; bu ülkeyi yönetenler acaba o gün, çok mu beceriksizdi ya da başka bir şey mi vardı? Bu insanlar bu ülkede %80 daha pahalıya alıp satıyordu. Şimdi ise %70 ucuza alıyor” dedi.

Kafkas’a ziyaret esnasında Amasya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet Rüştü Ertosun, Amasya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Öner Nergiz, Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Deniz, Amasya Ak Parti İl Başkanı Osman Faik ve sağlık çalışanları eşlik etti.

Amasya ziyaretinin ardından Kafkas, Mecitözü Toplum Sağlığı Merkezi açılışı ve Mecitözü İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı yapmak üzere Mecitözü’ne hareket etti.
(ÇORUM HABER)

Son Güncelleme: 05.03.2014 00:48