İl Özel İdaresi Personeline Sivil Savunma eğitimi verildi

İl Özel İdaresi personeline sivil savunma eğitimi verildi. İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada, alanında uzman kişiler tarafından verilen eğitimin, planlandığı üzere 3 gün boyunca devam ettiği, İl Özel İdaresi’nde verilen eğitimlere İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Necat Yazıcı’nın yanı sıra bazı birim müdürleri ve sivil savunma servislerinde görevli personelin katıldığı ifade edildi.

Güncel 15.12.2017, 23:59
714
İl Özel İdaresi Personeline Sivil Savunma eğitimi verildi

6-7-8 Aralık 2017 tarihlerinde verilen eğitimlerin ilk gününde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından kurtarma, merkezi ve karargah, teknik onarım, emniyet kılavuz ve sosyal yardım servislerine sunumlar yapılarak deprem anında, öncesinde ve sonrasında, zehirlenme anında ve sonrasında yapılması gerekenlerin paylaşıldığının belirtildiği açıklamada, ikinci gün ise kurum doktoru Dr. Vahit Demiran tarafından ilk yardım servisine eğitim verilirken, burada da personelin ilk yardım konusunda bilgilendirildiği. Programın üçüncü ve son gününde ise itfaiye ekipleri tarafından itfaiye servisine sunum yapılarak yangın öncesi, yangın anı ve sonrasında yapılması gerekenler ile birlikte alınacak tedbirler personel ile paylaşıldığı belirtildi.

İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada; itfaiye ekiplerinin yaptığı sunumun ardından İl Özel İdaresi bahçesi içerisinde etrafı çevrili alanda küçük çaplı bir yangın tatbikatı gerçekleştirildiği, personeli kontrollü oluşturulan ateşi yangın tüpü ile söndürdüğü ifade edildi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@