İkisi yan yana gelince öğrenciler şaşkınlığını gizleyemedi

Çorum'da yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul önlerindeki yaya geçitlerinde öğrencilerin trafik güvenliğini sağlamak amacıyla "model polis" uygulaması hayata geçirildi. Model polis ile gerçek model olan polisi yan yana gören öğrenciler şaşkınlığını gizleyemedi.

Güncel 06.09.2021, 15:17 06.09.2021, 15:21
499

Proje kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli bir polis memurunun bire bir ölçülerinde 3 boyutlu maketi oluşturuldu.


Üzerinde "Okul geçitlerinde ve yaya geçitlerinde ilk geçiş hakkı yayalara aittir" yazılı pankart bulunan polis modeli, kentteki çeşitli okulların önündeki yaya geçitlerine yerleştirildi.
Trafik Denetleme Şube Müdürü Bünyamin Demir, 23 Nisan İlkokulu önündeki yaya geçidinde "model polis" ve öğrencilerle birlikte uygulama yaptı. Uygulamada öğrenciler polis şapkası ve düdüğü ile trafik akışını polis memurlarıyla birlikte yönetti.


Demir, gazetecilere, model polis uygulaması ile sürücülerin yaya geçitlerinde önceliğin yayalara ait olduğu bilincini pekiştirmesini hedeflediklerini söyledi.
Çocukların trafikte güvenliğini en üst seviyeye çıkarmaya gayret ettiklerini anlatan Demir, "Çorum'u yaya güvenliği anlamında en başarılı illerden biri yapmak istiyoruz. Bu amaçla etkinlikler yapıyoruz. Model polis maketimiz vatandaşlarımızın beğenisini kazandı. Çalışmalarımız devam edecek." diye konuştu. 
Öte yandan maketiyle yan yana duran Çorum Emniyet Müdürlüğünde görevli trafik polisi Kadir Temiz’i gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

(Yusuf ÇINAR)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@