İkinci öğretime tezsiz yüksek lisans

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Siyaset ve Sosyal Bilimler Tezsiz Yüksek Lisans ikinci öğretim programını YÖK tarafından onaylandı.

Güncel 07.02.2016, 19:29 07.02.2016, 19:30
744
İkinci öğretime tezsiz yüksek lisans

Siyaset ve Sosyal Bilimler Yüksek Lisans programı birinci öğretim tezli, tezsiz ve tezsiz ikinci öğretim olmak üzere üç program altında öğretime devam edecek.
Programın ikinci öğretim olması, gündüz çalışanlara ya da mesai saatleri içerisinde eğitime bir şekilde fırsat bulamayanlara mesai saatleri dışında eğitim imkânı sunmaktadır. Siyaset bilimi veya kamu yönetimi alanlarında lisansüstü eğitime imkân tanıyan bu program içerisinde öğrenciler toplam 3 yarıyıl (1,5 yıl) öğrenim göreceklerdir. İlk iki yarıyılda dersler verilecek, son yarıyıl ise proje dersine geçilecektir.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde Yönetim Bilimleri, Kent ve Çevre Bilimleri, Hukuk Bilimleri olmak üzere üç Anabilim Dalı bulunmakta olup belirtilen Anabilim Dallarının içeriğini de müfredatına taşıyan bu lisansüstü programda; Siyaset Felsefesi, Türk Siyasal Hayatı, Anayasa, Yurttaşlık, Siyasi Tarih, Kentsel Siyaset, Türkiye’nin Yönetim Yapısı, Politik Ekoloji, Siyaset Sosyolojisi, Çevre Politikaları, Kamu Politikaları, Siyasal Sistemler, Siyasal Partiler ve Seçim Sistemleri gibi geniş bir seçmeli ders yelpazesine sahip bulunmaktadır.
Mümkün olan en kısa sürede öğrenci almayı hedefleyen program, koşulları sağlayan tüm öğrencileri, ilin kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta olan kamu görevlilerini, özel sektörde farklı alanlarda çalışan meslek insanları, sanayicileri ve işadamlarını kariyerlerini, mesleki bilgi ve tecrübelerini geliştirmek isteyen herkesi bekliyor.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@