İkinci kısım toplu konutların yapısal sorunları gideriliyor

Çorum merkeze bağlı Celilkırı mevkiinde yapılan ikinci kısım toplu konutların site yönetimi, yaşanan olumsuzluklara anında çözüm üretmeye çalışıyor.

Güncel 27.09.2014, 00:38 27.09.2014, 00:38
941
İkinci kısım toplu konutların yapısal sorunları gideriliyor
Çorum merkeze bağlı Celilkırı mevkiinde yapılan ikinci kısım toplu konutların site yönetimi, yaşanan olumsuzluklara anında çözüm üretmeye çalışıyor.

Celilkırı 2. Kısım Toplu Konutları Site Müdürü Filiz Altuntaş, bölgede yaşayan vatandaşın sorunlarını çözme adına tüm kurum ve kuruluşlarla iyi ilişkiler kurduklarını vurguladı.

T.C. Başbakanlık Toplu Konut idaresi tarafından alt gelir grubu olan vatandaşlar için Çorum’da yaptırılan ve hak sahiplerine teslim edilen Celilkırı 2. Kısım Toplu konutlarının site yönetim hizmetlerinin TOKİ ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak kurumlarından olan Boğaziçi Yönetim A.Ş. tarafından verildiğini hatırlatan Altuntaş, “Günümüz Türkiye’sinde kentleşmenin hızla devam ettiği kentsel dönüşüm çalışmalarının yurt çapında sürdüğü dikkate alınacak olursa yapısal bir dönüşümün yanında sosyal bir dönüşüm de kentleşmenin bir parçası olarak görülmektedir. Boğaziçi Yönetim A.Ş. ise Toplu Konut İdaresi Başkanlığının başı çektiği yapısal dönüşümün yanında, sosyal alanlarda site sakinlerine önemli ölçüde destek vermektedir” dedi.

Boğaziçi Yönetim A.Ş. nin müşavirlik hizmeti ile çalışmalarını yönlendirdiği ikinci kısım toplu konutları site yönetimi olarak bu dönüşüm sürecine özveri ile katkıda bulunmaya çalıştıklarını anlatan Altuntaş, “Profesyonel Site Yönetim Hizmetleri çerçevesinde bölgede oturan sakinlerin, güncel sorunları takip ederek çözüme kavuşturulması noktasında kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, STK’larla sürekli irtibat halinde olması gerektiğinin güzel bir örneği sergilenmektedir. Siteyle alakalı olan yapısal bir takım sorunları TOKİ nezdinde görüşmeler yaparak çatılarda, blok çevrelerinde sonradan meydana gelen olumsuzlukların yüklenici tarafından giderilmesi için çalışmalar yapılmıştır. Bu sayede site sakinleri de maddi olarak büyük bir külfetken kurtarılmıştır. Sonuç itibariyle profesyonel site yönetim anlayışını kamu ve özel sektörde duyurmuş olan, yurt genelinde olduğu gibi yurt dışı projelerle de desteklemeyi hedefleyen Boğaziçi Yönetim A.Ş. uzman kadrosuyla Çorum ilinde profesyonel hizmet anlayışını üst seviyelere taşımayı hedeflemektedir” diye konuştu.
(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
32°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:04
Güneş 06:28
Öğle 12:36
İkindi 15:55
Akşam 18:33
Yatsı 19:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@