İki traktör kazasında iki ölü

Çorum’da hafta sonu meydana gelen iki ayrı traktör kazasında iki kişi yaşamını yitirdi.

İki traktör kazasında iki ölü

Çorum’da hafta sonu meydana gelen iki ayrı traktör kazasında iki kişi yaşamını yitirdi.

23 Ekim 2016 Pazar 18:26
İki traktör kazasında iki ölü
İlk kaza Mecitözü yolunda meydana geldi. Ahmet Önal, idaresindeki traktör devrildi. Kazaya ağır yaralanan sürücü ambulansla Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Ancak, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Bir başka traktör kazası ise Çorum Merkeze bağlı Arpalık köyünde yaşandı. Cemal Erkoç idaresindeki traktör şarampole uçtu. Kazada ağır yaralanan ve hastaneye kaldırılan Erkoç, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Jandarma her iki kaza ile ilgili soruşturmasını sürdürüyor.(Yusuf ÇINAR) plantısında  Ali Özgür Ispanak ve Hitit Dernekler Federasyonu Başkanı Cemal Emir birer konuşma yaptı. Öte yandan federasyonun yönetim kurulu ise, şöyle oluştu:
“Başkan, Ali Özgür Ispanak, Başkan Yardımcısı Güngör Atak, Sekreter Adnan Saklavacı, yönetim kurulu üyeleri ise Haydar Bektaş ve Hüseyin Taş”  ve Ali Özgür Ispanak, yeni kurulan federasyonun tüm Çorum’un renklerine saygı duyan ve kucaklayan bir federasyon olacağını ifade etti.
Toplantıda konuşan Ispanak,federasyonun Atatürk ilkelerine bağlı, tüm Çorum’u kucaklayan, demokratik, laik, hukuk devleti anlayışına saygılı bir federasyon olarak çalışmalarına başladıklarını belirtti. Ispanak, “Anadolu Hitit Dernekleri Çorum Federasyonu kurma çalışmalarımız 6 ay gibi uzun bir süre aldı. Şimdi ise tatlı sona ulaştık. Palabıyık, Kuşsaray, Sarkoğlan, Dereyazıcı ve Çalyayla köylerinin kurucu üye olarak görev aldığı Anadolu Hitit Dernekleri Çorum Federasyonu, Çorum’daki tüm farklılıkları, zenginlikleri kabul eden ve tüm Çorum’u kucaklayan, Atatürk ilkelerine ve inkılâplarına bağlı, inançlı, demokratik, laik hukuk devleti ve cumhuriyetimizin kuruluş değerlerine bağlı, üniter yapısına, tek bayrak, tek dil ve tek vatan ilkesinden taviz vermeyecektir. Federasyonumuz, Çorum’a hayırlı olsun” diye konuştu
Anadolu Hitit Dernekleri Çorum Federasyonu’nun kamuoyuna tanıtım toplantısına katılan Cemal Emir, kendi tecrübelerini yeni federasyon üyelerine aktardı. Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Emir, “Ankara’da bize bağlı 80’den fazla derneğimiz var. Bu gücü anlamak açısından çok önemli. Hem sosyal, hem siyasal anlamda büyük bir güçtür. İyi değerlendirilmeli ve birbirimize sahip çıkmalıyız. Ülkemizin durumunu biliyoruz. Ortadoğu’da 2 ülkede savaş var. Bu koşullarda tek yapmamız gereken birbirimize sahip çıkmaktır” dedi.
(Yusuf ÇINAR)
 

banner155