II. Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri başlıyor

Çorum İl Millî Müdürlüğü ile Unilook Türkiye işbirliğinde düzenlenen “II. Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” bugün başlıyor.

II. Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri başlıyor

Çorum İl Millî Müdürlüğü ile Unilook Türkiye işbirliğinde düzenlenen “II. Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” bugün başlıyor.

13 Kasım 2017 Pazartesi 02:08
II. Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri başlıyor

İl Millî Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, 13-14 Kasım günlerinde Anitta’ta Otel’de yapılacak olan etkinlikte öğrenci ve velilerin, üniversite temsilcileriyle buluşturulacağını belirtti.

Etkinlik hakkında bilgi veren Seyit Ali Büyük şunları kaydetti:

“Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” hakkında bir açıklama yapan Seyit Ali Büyük, şu bilgileri aktardı:

“4 yıldır uygulamakta olduğumuz ÇEKAP (Çorum’da Eğitimin Kalitesini Artırma Projesi) ile eğitime farklı bir bakış açısı, yeni bir soluk getirmenin ve daha ileriye taşımanın gayretindeyiz. Düzenlemiş olduğumuz bu etkinlikte ÇEKAP kapsamında yaptığımız çalışmalardan biridir. Biliyoruz ki aynı işleri yaparsanız aynı sonuçları elde edersiniz. Dünün gerekleri ile yarının gerçekleri çoğu zaman örtüşmez. O yüzden her gün yenilenmeli, her güne yeni bir şeyler katmalıdır. Bu bilinçle eğitim yönetimi olarak öğrencilerimizin hayatları boyunca yanlarında olmanın ve en önemlisi gereğini yapmanın gayretindeyiz. Eğitim süreçleri boyunca karşılaşabilecekleri en büyük yol ayırımı olan üniversite tercihleri noktasında öğrenci ve velilerimize daha etkin destek olmak vizyonel bakış açışımızın bir sonucudur.

Başta üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere konuya ilgi duyan tüm halkımızın üniversitelere dair sorularına daha etkili cevaplar bulabilmek adına böyle bir organizasyona imza attık. İlimizde ikinci kez düzenlenen bu etkinlik ile öğrencilerimiz ve aileleri gerçek muhatapları yani üniversite temsilcileri ile buluşarak kafalarındaki sorulara çözüm bulacaklardır.

Etkinlik kapsamında; İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak açacağımız stantta rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve ailelerine sınav alanları ve meslek tercihleri konusunda bilgilendirmelerde bulunacaklardır. Konuya ilgi duyan tüm halkımızı ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri’ etkinliğimize bekliyorum.”

Çok sayıda devlet ve vakıf üniversitesinin katılacağı etkinlikte öğrenci ve ailelerine hayatlarını etkileyecek olan üniversite tercihleri konusunda bilgilendirme yapılacak. Ayrıca yenilenen üniversiteye giriş sistemi (YKS-Yükseköğrenim Kurumları Sınavı) hakkında ilimizde görev yapan rehber öğretmenlere de seminer düzenlenecek.

“II. Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri” etkinliği bugün saat 10.30’da Anitta Otel’de açılış töreni ile başlayacak ve 2 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

(Recep SERBES)