İhsan Özkes: “Hırsızlığı helal sayandan Müslüman olmaz”

“2014 yılı, rüşvetin hediye, hırsızlığın helal sayıldığı yıl olmuştur. Devlet malını aşırmanın caiz görüldüğü yıl olmuştur. Haramın helal kılınarak dinin tahrif edildiği yıldır. Yolsuzluğun hırsızlık olmadığı, maneviyatı çalmanın hırsızlıktan daha kötü bir şey olduğu fetvalarının verildiği yıldır. İsrafın haramlıktan çıkarılıp itibar sayıldığı bir yıldır. Hırsızlığı yapanların serbest, hırsızları tutuklayanların tutuklandığı bir yıldır.”

Güncel 31.12.2014, 22:35 31.12.2014, 17:36
974
İhsan Özkes: “Hırsızlığı helal sayandan Müslüman olmaz”
CHP Parti Meclisi Üyesi, İstanbul Milletvekili, emekli Üsküdar Müftüsü, hemşehrimiz İhsan Özkes, Peygamberimiz Hz.Muhammed’in devlet malını aşıranların cenaze namazını kılmadığını hatırlatarak, “Şayet Hz. Muhammed bugün yaşasa kimlerin cenaze namazını kıldırmazdı?” diye sordu.
İhsan Özkes, TBMM’de yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:
“2014 yılı 1400 yıllık İslam tarihinde kara bir leke olarak yerini almıştır.
2014 yılı, rüşvetin hediye, hırsızlığın helal sayıldığı yıl olmuştur. Devlet malını aşırmanın caiz görüldüğü yıl olmuştur. Haramın helal kılınarak dinin tahrif edildiği yıldır.
Yolsuzluğun hırsızlık olmadığı, maneviyatı çalmanın hırsızlıktan daha kötü bir şey olduğu fetvalarının verildiği yıldır.
İsrafın haramlıktan çıkarılıp itibar sayıldığı bir yıldır.
Hırsızlığı yapanların serbest, hırsızları tutuklayanların tutuklandığı bir yıldır.
Hz. Muhammed devlet malını aşıranların cenaze namazını kıldırmamıştır. Şayet Hz. Muhammed bugün yaşasa kimlerin cenaze namazını kıldırmazdı?
Yeni Türkiye diye haramların helal, hırsızlığın, yolsuzluğun adeta sevap gösterildiği yeni bir din oluşturma çabalarının olduğu bir yıldır.
2014 yılı, hırsıza hırsız, yolsuza yolsuz, israfa haram diyemeyen aksine hırsızlığa meşruluk kılıfı bulmak için çaba sarf eden bel’amların nüksettiği yıldır. Allah’ın Kitabın, dinin, imanın yanında değil de güç ve iktidarın yanında yer alan bel’amlar yılıdır.
Din Şurasının Kin Şurasına dönüştürüldüğü yıldır. Mevlana Şebi Arus töreninin siyasi arenaya çevrildiği yıldır.
Tarih boyunca hiçbir muktedir yok ki sarayı olmasın. Ve bu sarayın bel’amları, dalkavukları, şakşakçıları bulunmasın.
Allah ‘hırsızın elini kesin’ buyuruyor. Şayet Şeriat gelse kimlerin eli kesilirdi acaba?
Hırsızın kolunu koparmaktan bahseden Davutoğlu’nun samimiyetini Yüce Divana sevk konusunda görüyoruz, göreceğiz.
2014 yılı bina, zina ve riba yılı oldu. Binalar, gökdelenler, saraylar yükseldi. Zina, fuhuş, uyuşturucu, bonzai çoğaldı. Riba, faiz yaygınlaştı.
2014 yılı asgari ücretlinin bir aylığının saraydaki bir bardağın ücretine ulaşamadığı yıldır. İşçi ölümlerinin ‘fıtrat’ olarak görüldüğü, aşırı önlemlerin ise ‘Allah’a olan güveni sarsma’ sayıldığı yıldır.
2014 yılı hindi yemenin haram, kul hakkı yemenin, hırsızlık etmenin helal sayıldığı bir yıldır.
Domuz derisinden post olmaz. Hırsızlığı helal sayandan Müslüman olmaz.
Ülkeyi camilerle, kubbelerle donatsalar, üzerlerini Kabe örtüleriyle kapatsalar, içlerine girip beş vakte beş nafile katsalar, haramı helal kılmanın vebalinden ve günahından kurtulamazlar.
Yeni yılınızı kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.”
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 02 Ekim 2020
İmsak 05:06
Güneş 06:30
Öğle 12:35
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@