İhsan Özkes: “30 Mart’ta millet çarpacak”

CHP İstanbul Milletvekili hemşehrimiz İhsan Özkes, AKP’yi sert sözlerle eleştirdi ve “Görülen o ki, önce Allah çarptı, bu millet de 30 Mart’ta çarpacak inşallah” dedi.

Güncel 06.01.2014, 23:18 06.01.2014, 23:19
530
İhsan Özkes: “30 Mart’ta millet çarpacak”

Özkes, “Dua seansları ile yolsuzluğu aklayamazlar. Beş vakit miting yapsalar da, ‘komplo, tuzak’ deseler de yandaşları coşkuyla alkışlasa da haramı helale, günahı sevaba çeviremezler. Bu durumda dinimize göre yapmaları gereken şey; öncelikle yedikleri kul haklarını aziz milletimize iade etmeliler sonra da tövbe ve istiğfar getirmeliler” diye konuştu.
Basın toplantısı düzenleyen Özkes şunları söyledi: “Saltanat uğruna ‘din iman’ diyerek dine imana sığmayan işler yaptılar. Dini dinara sattılar. Yolsuzluğun üzerini “bizim Allah’ımız var” diyerek kapatmaya çalıştılar. Peki, sizin Allah’ınız size “hırsızlık, yolsuzluk yapın mı diyor?” Bizim inandığımız Allah; hırsızlığı, yolsuzluğu ve rüşveti haram kılmıştır, hatta hırsızın elinin kesilmesini emretmiştir. Neden rüşvet ve yolsuzlukların üzerine Allah, Kur’an perdesi çekiyorsunuz? Hiç Allah korkusu yok mu? Yolsuzluğa, hırsızlığa neden yüce Allah’ı karıştırıyorsunuz? Allah’ı bu pisliğe nasıl bulaştırırsınız? Görülen o ki önce Allah çarptı, bu millet de 30 Martta çarpacak inşallah!
Yeter artık düşün Allah’ın yakasından! Hem Müslüman hem de hırsız olunmaz. İman ile yalan bir arada durmaz. 1400 yıldır Müslümanlık vardı, şimdi bir de Süslümanlık çıktı. Müslümanlıkta hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet ve yalan söylemek yok ama Süslümanlıkta olabiliyor. Müslümanlıkta Allah’a yürekten bağlılık var, Süslümanlıkta ise mideden bağlanılıyor.
Hamdolsun bu necip millet sonunda ayakkabı kutularını da gördü. Takkeleri düştü, maskeleri gitti.
“Bizim tek bir besmelemiz yeter” diyorlardı. Besmele ile sayılan haram para helal olmaz bilakis Allah’ın gazabı olur. Dinimizi saltanata dönüştürdüler, bitmez tükenmez kaymağa çevirdiler. Aksırana tıksırana kadar yediler hala doymadılar. Haşa sümme haşa yolsuzluk nerdeyse dinin esasındanmış gibi bir algı oluşturdular. ‘Çaldığını Allah için harcıyor’, ‘çalıyorsa da çalışıyor’ gibi bir anlayışla temiz ve dürüst dinin dibine dinamit koydular. Din kisvesi altında dine en büyük zararı verdiler. Dinin asıl sahibi Yüce Allah’ın sillesini yiyecekler. Ağızlarını, karınlarını ve gözlerini toprak doldursun.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@