İhsan Özbay: “Vergi vermek bir vatandaşlık görevi”

Vergi vermenin bir vatandaşlık görevi olduğunu dile getiren Özbay, “Sağlıklı vergi toplamanın temeli, kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınmasına ve belge düzeninin yerleşmesine dayanır. Bu nedenle haksız rekabetin, gelir dağılımındaki adaletsizliğin, sosyal dengelerdeki huzursuzluğun, kamu yatırımlarındaki azalmanın ve toplumsal değerlerdeki aşınmaların önlenmesi için kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınması bir zorunluluktur” dedi.

Güncel 04.03.2014, 23:57 05.03.2014, 00:29
1081
İhsan Özbay: “Vergi vermek bir vatandaşlık görevi”
Ticaret Borsası yönetim kurulu üyeleri, Vergi Haftası kapsamında İl Defterdarı İhsan Özbay’ı ziyaret etti.

Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, ziyarette Defterdar Özbay ve maliye çalışanlarının Vergi haftalarını kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.

İl Defterdarı İhsan Özbay ise, Vergi Haftasının amacının verginin önemini toplumun tüm kesimlerine anlatabilmek, kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincini oluşturmak ve vergiye gönüllü uyumu artırmak olduğunu söyledi.

Köklü bir vergi bilincinin ve vergiye gönüllü uyumun oluşturulamadığı bir toplumda yeterli düzeyde vergi toplanamayacağına dikkat çeken Özbay, “Vergi Haftası etkinlikleri ile vatandaşlarımızda vergi bilincinin oluşturulması, vergiye gönüllü uyumun sağlanması, idare - mükellef arasında güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi suretiyle değişimin sürekli hale getirilmesi hedeflenmektedir. Bu doğrultuda, Vergi Haftasında bir taraftan geleceğimizin vergi konusunda bilinçli ve kararlı mükellefleri olacak çocuklarımıza ve gençlerimize “Vergi ve Gelir İdaresi” tanıtılırken, diğer taraftan mükelleflerimiz ve vatandaşlarımızla çeşitli platformlarda bir araya gelerek etkili bir iletişim ortamının sağlanmasına çalışılacaktır” dedi.

Vergi vermenin bir vatandaşlık görevi olduğunu dile getiren Özbay, “Sağlıklı vergi toplamanın temeli, kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınmasına ve belge düzeninin yerleşmesine dayanır. Bu nedenle haksız rekabetin, gelir dağılımındaki adaletsizliğin, sosyal dengelerdeki huzursuzluğun, kamu yatırımlarındaki azalmanın ve toplumsal değerlerdeki aşınmaların önlenmesi için kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınması bir zorunluluktur. Ticaret Borsası olarak da kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınmasında çok önemli bir görevi yerine getirmenizden dolayı sizleri kutluyorum” ifadelerini kullandı. (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 06:05
Güneş 07:34
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@