İdris Güllüce: “Dünyanın en huzurlu ülkesiyiz”

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

İdris Güllüce: “Dünyanın en huzurlu ülkesiyiz”

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

24 Temmuz 2014 Perşembe 21:06
İdris Güllüce: “Dünyanın en huzurlu ülkesiyiz”
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. İnci Restoranda önceki gün gerçekleştirilen programa Vali Sabri Başköy, AKP Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı, AKP Çorum İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, daire müdürleri, siyasi toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan Bakan İdris Güllüce, AKP iktidarında Çorum’a 12 yılda 6 milyar TL yatırım yapıldığını söyledi. 2001 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kapı kapı gezerek memuruna maaş veremediği için borç istediğini hatırlatan Bakan Güllüce, ülkenin o dönemler 1 milyar TL’ye ihtiyacının olduğuna işaret etti.

Türkiye ekonomisine o dönem gerekli olan 1 milyar TL’yi (1 katrilyon) bulmak için kapı kapı dolaşıldığını belirten Güllüce, “O devlet senin bu devlet benim geziyorlardı. Biz sadece Çorum’a 6 katrilyonluk yatırım yapmışız. Çorum’a iki çöp arabası ile geldik. Birisi Ortaköy diğeri Uğurludağ. Bakanlığımızla ilgili içme suyu hibesi var. Ayrıca 465 bin lira Mecitözü ilçesine iller bankasından hibe yapmışız” diye konuştu.

Yemeğe katılanların Kadir geceleri ve Ramazan bayramlarını da kutlayan Güllüce, “Zalimlerin zulmünün olmadığı katil İsrail’in insanları katletmediği bayramları bize nasip etsin. Allah katillerin çocuk katilliği yapamadığı, hamile kadınların karnına kurşun sıkılmadığı bir dünyayı bize nasip etsin. Şuanda dünyanın en barış ve huzur içerisinde olan ülkesiyiz. Ama etrafımızda ateş yanıyor. Kendi topraklarında vatandaşlarında insanlar yaşayamıyorlar. Yaşasalar da insanlar içme suyu bulamıyor. Birçok Müslüman ülkenin hali perişan. Oysa biz gelişen, kalkınan yıldızı parlayan bir ülkeyiz. Allah bu birlikteliğimizi bozmasın” dedi.
(Onur MÜLAZIM)
Son Güncelleme: 24.07.2014 21:07