İDP’den İdlib'e yardım seferberliği

Çorum İnsani Değerler Platformu Ocak ayı istişare toplantısında, darda olan mazlum İdlib halkı için, yardım seferberliği başlatılmasını kararlaştırdı.

İDP’den İdlib'e yardım seferberliği

Çorum İnsani Değerler Platformu Ocak ayı istişare toplantısında, darda olan mazlum İdlib halkı için, yardım seferberliği başlatılmasını kararlaştırdı.

14 Ocak 2020 Salı 19:33
İDP’den İdlib'e yardım seferberliği

Yardım seferberliği kapsamında yardımlar, mesaj, ayni ve nakdi olarak, AFAD, Kızılay, İHH ve Deniz Feneri üzerinden İdlib halkına ulaştırılacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İDP Dönem Sözcüsü Tekin Çınar, varlığını seküler temel üzerinde inşa etmiş Batılı devletlerin, dünyayı ve özelde coğrafyayı nasıl kan gölüne çevirdiğine şahit olunduğunu, ülkenin güney sınırı başta olmak üzere etkileşimde bulunduğu coğrafyadaki savaş ve kaotik durumun binlerce insanın ölümüne, yaralanmasına, milyonlarcasının ise yerlerinden yurtlarından göç etmesine neden olduğunu belirtti

İDLİB'DE ÖLEN, MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZDİR, İNSANLIKTIR…

Savaşla beraber nüfusu 4 milyona yaklaşan İdlib’de, Rusya, İran ve rejim güçlerinin desteklediği teröristlerin, son bir yılda Türkiye sınırına yaklaşık bir milyon üçyüz bin sivilin göç etmesine sebep olduğunu anlatan Çınar, halen bu karda, kışta kıyamette onbinlerce İdlibli’nin sınıra doğru göç yollarında olduğunu ifade etti. Esed rejiminin kendine muhalif tüm bölgelerde olduğu gibi İdlib'de de kitlesel yok etme politikası uyguladığını söyleyen Çınar, “Yaşam alanları, eğitim kurumları, ibadethaneler, pazar yerleri, siviller hiç dikkate alınmaksınız bombalanmakta, binlerce masum insan ya yok edilmekte ya da evlerini, yurtlarını terk etmeye zorlanmaktadır. İdlibli masum insanlar da en yakın ülke olan Türkiye'ye sığınmak için akın akın sınıra doğru gelmektedir.

İnsani Değerler Platformu olarak kamuoyunu, savaş mağduru olan mültecileri savaş suçlusu gibi gösteren, algı üreten, ırkçı ve faşist söylemlere itibar edilmemesi konusunda da dikkatli davranmaya davet ediyoruz.

Çorum İnsani Değerler Platformu, gelinen bu noktada,” İDLİB İÇİN AYAĞA KALK ÇORUM!” sloganıyla mazlum ve mağdur İdlib halkı için güçlü bir yardım seferberliği başlatılmasına karar vermiştir. Çorum İnsanî Değerler Platformu olarak, hayırseverlerimizi belirlediğimiz derneklerin İDLİB için başlattıkları yardım kampanyalarına destek olmaya davet ediyoruz” dedi. (Haber Merkezi)