“İç Güvenlik Paketi’nin provası İzmir’de yapıldı”

AKP`nin baskıcı, yasakçı ve şiddet politikaları karşısında asla geri adım atılmayacağını bildiren Eğitim-Sen, "Biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakacağız, ya siz?" sloganını hatırlattı.

Güncel 15.02.2015, 18:57 15.02.2015, 18:58
537
“İç Güvenlik Paketi’nin provası İzmir’de yapıldı”
Eğitim-Sen Çorum Şubesi Yürütme Kurulu, "Laik, Bilimsel, Anadilinde Eğitim ve Demokratik Yaşam" talebiyle düzenlenen iş bırakma eylemi ve boykotun, Türkiye`nin dört bir yanında güçlü ve etkili bir şekilde hayat bulduğunu savunarak, bunun karşısında kapıldığı korkuyu bastırmak için çareyi sıkıyönetim uygulamalarına başvurmakta bulan AKP iktidarının ise, İstanbul’da okul önlerinden velileri göz altına aldırdığını, İzmir’de ise polisin, şube yöneticilerini döverek yerlerde sürüklediğini öne sürdü.
Eğitim-Sen’in açıklamasında, “Yöneticilerimizi, üyelerimizi, gençlerimizi saçlarından sürükleyerek, nefret dolu duygularla tekme atarak gözaltına alan polis, gözaltı aracı içinde de arkadaşlarımıza şiddet uygulamaya devam etmiştir. Kısaca iç güvenlik paketinin polise sunduğu yetkilerin provası İzmir`de hayata geçirilmiştir.” ifadesi kullanılarak şöyle denildi:
“İzmir`de ya da bir başka yerde yöneticilerimize, üyelerimize ve dostlarımıza yöneltilen tehdit, saldırı ve şiddete karşı, demokratik haklarımızı kullanarak daha güçlü ve daha örgütlü bir şekilde karşılık vereceğimiz çok iyi bilinmelidir.
Eğitim Sen olarak, AKP`nin baskıcı, yasakçı ve şiddet politikaları karşısında, asla geri adım atmayacağız Çünkü bizler daha sendikalarımızı kurarken ‘Biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakacağız, ya siz?’ dedik ve sözümüzü meydanlara, sokaklara, iş yerlerimize mühürledik!”
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@