İbrahim Bıçak: “Okul bahçeleriyle ilgili önerimiz olumlu karşılandı”

Kısa adı DES olan Demokrat Eğitimciler Sendikası İl Başkanı İbrahim Bıçak, geçtiğimiz günlerde “Okullar Hayat Olmuyor, Asfalt Oluyor” başlığıyla yaptığı basın açıklamasının olumlu yankı bulduğunu belirterek, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen bir yazı ile okul bahçelerinin öğrencilerin fiziksel ve sosyal gelişimine uygun şekilde düzenlenmesini istediğini bildirdi.

Güncel 03.12.2015, 00:01 03.12.2015, 01:01
520
İbrahim Bıçak: “Okul bahçeleriyle ilgili önerimiz olumlu karşılandı”
Millî Eğitim Bakanlığı’nın okul bahçelerinin öğrencilerin fiziksel ve sosyal gelişimine uygun şekilde düzenlenmesi yönünde harekete geçtiğini belirten İbrahim Bıçak, Valiliklere gönderilen yazıyla, okul bahçelerinde voleybol, basketbol ve mini futbol sahası, tenis kortu gibi spor alanlarının oluşturulması istendiğini söyledi.
DES İl Başkanı Bıçak, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu görüşleri dile getirdi:
“Öğrenciler okulda bulundukları tüm sürenin yaklaşık üçte birini ders dışı zaman olarak kullanmaktadırlar ve bu süreyi okul bahçesinde geçirmektedirler. Okul bahçeleri dinlenme, hareket, öğrenme ve yaşama mekânları olup çevreye duyarlı, aktif ve sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi için büyük bir öneme sahiptir. Bakanlığın okul bahçelerinin tasarımında öğrencilerin fiziki ve sosyal gelişimlerini göz önünde bulunduracak yönde bir adım atması, desteklediğimiz güzel bir gelişmedir. Yetkililere teşekkür ediyor, sendikal muhalefetle siyasî muhalefeti birbirine karıştırmadan eğitim sistemimize katkıda bulunmaya devam edeceğimizi bildiriyoruz.”
(Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
31°
açık
banner303
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@