26 Şubat 2014 Çarşamba 00:13
Hyundai Intrado ile yepyeni bir tasarım
Geçtiğimiz yıl Hyundai Motor Grubu’nun Baş Tasarımcısı olarak göreve başlayan Peter Schreyer’in ilk Hyundai konsepti olarak öne çıkan Intrado, markanın gelecekte izleyeceği yol hakkında da ipuçları sunuyor.

Hyundai Yetkili Satıcısı Çorum Karataş Otomotiv Satış Müdürü İbrahim Saçmacı’nın verdiği bilgiye göre; bu yıl 84. Cenevre Otomobil Fuarı’nda ziyaretçilerin karşısına çıkacak olan Hyundai Intrado, geleceğin mobilite ihtiyaçlarını karşılayacak. Intrado ile birlikte yepyeni bir tasarım anlayışına ve vizyona sahip olan Hyundai, gelişmiş yakıt teknolojileri açısından da bir adım öne çıkmış oluyor.

Müşterilerinin beklentileri göz önüne alınarak geliştirilen Intrado adlı konsept, kullanıcılarıyla sezgisel etkileşim sağlarken aynı zamanda aktif yaşam tarzını pratik kullanım özellikleriyle destekliyor. Günlük hayata kolayca adapte olabilen geliştirilmiş yakıt teknolojili Intrado, Hyundai’nin yeni çizgilerini gözler önüne sererken aynı zamanda inovasyon anlamında da markaya pozitif bir enerji katıyor.

Hyundai’nin ultra hafif otomobiller projesine göre şekillendirilen Intrado, en son teknoloji ışığı altında geliştirilmiş malzemeler kullanılarak üretildi. Yeni konsept, markanın gelişmiş tasarım dilinden esintiler sunarken aynı zamanda gelecekteki hidrojenle çalışan yakıt hücreli otomobillere de farklı bir bakış açısı getiriyor. Intrado’da kullanılacak olan yeni nesil sistemler, ayrıca seri üretim yakıt hücreli ix35 Fuel Cell’in geliştirilmesine de katkı sağlayacak.

Bu konseptle birlikte gelecekte daha hafif ve daha gelişmiş platformlar kullanacağını vurgulayan Saçmacı, araçların içerisindeki bazı donanım ağırlıklarının azaltılarak daha ekonomik yakıt tüketimleri elde edildiğini, 0’dan 100 km/s hıza 8.0 saniyede çıkan Intrado’nun maksimum hızının 180 km/s olduğunu söyledi.
(Hacı ODABAŞ)

Son Güncelleme: 26.02.2014 00:14