18 Şubat 2014 Salı 23:49
Hyundaı İ10, ödülünü aldı
Hyundai Yetkili Satıcısı Çorum Karataş Otomotiv Satış Müdürü İbrahim Saçmacı’nın verdiği bilgiye göre; Avrupa’nın gelişmekte olan 15 önemli pazarını kapsayan AUTOBEST organizasyonu, deneyimli otomobil gazetecilerinden oluşan jüri üyelerine sahip. Geniş ve ferah iç mekanının yanısıra üstün sürüş özellikleriyle de tüm oyları kazanan Yeni i10, tüm otoriterlerin favorisi haline geldi. Son üç yıl içerisinde, Elantra’dan sonra ikinci kez AUTOBEST ödülünü kazanan Hyundai i10, böylelikle marka imajına da katkıda bulunmuş oluyor.

Hyundai Motor Avrupa Başkanı ve CEO’su Byung-Kwon Rhim, ödül gecesinde “ Hyundai i10 ile bu prestijli ödülü kazanmak bizim için çok büyük bir onur. Sportif tasarımı, malzeme kalitesi ve üretim standarları bakımından en fazla oy alan Yeni i10, aynı zamanda medya tarafından da insanlara çok iyi tanıtıldı. Bu sayede çok kısa sürede iyi işler başararak markamıza yepyeni müşteriler kazandırdı. Kısacası AUTOBEST, Avrupalı müşterilerimizin özel ihtiyaçlarını karşılamak ve yeni modeller üretmek için bizi motive ediyor” dedi.

Eylül 2013’te, Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda üretimine başlanan Yeni i10, aynı zamanda ülke ekonomisine de katkıda bulunuyor. Hyundai, yıllık olarak 200 bin adet üretim kapasitesine sahip Assan ve Çek Cumhuriyeti’ndeki fabrikalarıyla birlikte toplam 500 bin adet üretim gerçekleştirerek Avrupalı tüketicilerin beğenisine yepyeni modeller sunuyor. Toplam 500 Milyon Euro yatırım yapılan fabrikaların ürettiği otomobillerin yüzde 90’ı Avrupa pazarında satılıyor.
(Kemal YOLYAPAR)
Son Güncelleme: 18.02.2014 23:49