“Hüseyin Nihal Atsız ülkülerimizin mimarıydı”

MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Hüseyin Nihal Atsız’ın bundan 42 yıl önce 11 Aralık 1975’de vefat ettiğini ifade ederek, Türk Milletinin ülkülerini en iyi şekilde tanımlayan Hüseyin Nihâl Atsız’ın, eserlerinin Milliyetçi-Ülkücü Hareketin kılavuzu olduğunu dile getirdi. Özellikle Bozkurtların Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor isimli eserlerinin yazıldığı yıllardan beri en çok okunan eserleri olduğunu belirten Aras, ‘’Ruh Adam”, “Deli Kurt”, “Dalkavuklar Gecesi”, “Z Vitamini” gibi romanları ayrıca şiirleri ve makalelerinin Türk tarihinin ve edebiyatının eşsiz hazineleri arasında yer aldığını dile getirdi.

Güncel 11.12.2017, 20:40
1258
“Hüseyin Nihal Atsız ülkülerimizin mimarıydı”

Atsız ve Türk milliyetçilerinin tek parti döneminin tahammülsüz ve dayatmacı yöntemlerine karşı sivil ve demokratik tepkilerini gösterdiklerini anlatan Aras, “Atsız ve Türk Milliyetçileri, inançları uğruna her bedeli ödemeye hazır olduklarını ispatlamışlardır.

İşkenceler fayda etmemiş, tehditler sonuç vermemiş, cezaevi şantajı hiçbir Türk milliyetçisini yolundan çevirememiştir.

Meselenin milli ilke ve ülküler olduğu zaman nelerin göze alınacağını kararlılıkla ortaya koymuşlar, destansı mücadeleci vasıflarını bizlere emanet olarak bırakmışlardır.

Türk milletinin hayat haklarına ambargo koymaya çalışan imtiyazlı zümre değişik tarihlerde iktidar mevkiinde bulunsa da, Türk milliyetçileri bundan dolayı yılmamışlar, kızıl elmanın peşinden en ufak sapma göstermemişlerdir.

Hüseyin Nihal Atsız ve Milliyetçiliğin kutup yıldızları; Türk milletinin tarihi serüvenini yanlış ve kasıtlı yorumlayarak, yabancı ve aykırı fikir cereyanlarına davetiye çıkaranlara karşı gösterdikleri onurlu mücadeleleriyle anılacaklardır” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@