14 Şubat 2014 Cuma 22:50
Hüseyin Akgül: “Hayırda köprü oluyoruz”
Çorum’a MHP İlçe Başkanları ile toplantı yapmak üzere gelen ve ülkedeki tek temsilcilikleri olan Yağmur Damlası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Çorum Şubesi’ni ziyaret eden Hüseyin Akgül bir basın toplantısı düzenleyerek vakıf faaliyetlerini anlattı.

Yağmur Damlası Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Çorum İl Temsilcisi Ahmet Sözüdoğru’ndan Çorum’da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Hüseyin Akgül, Çorum’un kendileri için ayrı bir özelliğinin bulunduğunu belirterek, Vakfın ülke genelinde tek temsilciğinin Çorum’da bulunduğunu bildirdi.

Çok istek ve talep gelmesine karşın şube açmak konusunda gelen başvuruları kabul etmediklerini anlatan Akgül, “Çorum’daki arkadaşların meseleye bakışı, samimiyetleri, ihlasları ve Çorum halkının hayırseverliği bizleri etkilediği için temsilcilik verdik. Çorum temsilciliğimizin çalışmalarından son derece memnunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Vakıf olarak farklı bir yardımlaşma anlayışına sahip olduklarını, milli, manevi, kültürel, gelenek, örf ve ananelerimiz göre şekillenen bir anlayışa sahip olduklarını anlatan Akgül, “Bu anlayışın temelinde ‘sağ elin verdiğini sol elin görmemesi’ prensibi vardır. Osmanlı dönemi başta olmak üzere atalarımız bu prensibi en iyi şekilde yaşatmışlardır. Mesela sadaka taşları buna en güzel örnektir. Alan el ile veren elin birbirini görmediği bir anlayışla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Derneğimize kesinlikle elden para almıyoruz. Burs verdiğimiz öğrenciler de paralarını bankadan alıyorlar. Yani aldığımız ve verdiğimiz herşey kayıt altında tutuluyor. Biz hayırda köprü olan bir çalışma yürütüyoruz. Bu göreve layıkıyla yaparsak kendimizi mutlu hissediyoruz. Çorum’da da bu hizmetler başarılı şekilde yürütülüyor” dedi.
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 14.02.2014 22:51