HÜBTUAM akredite oldu

Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBTUAM), 17025 Laboratuvar Kalite Sistemi üzerine akredite oldu. HÜBTUAM’ın elde etmiş olduğu bu başarıyı yerinde değerlendirmek amacıyla Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Bıyık ve Prof. Dr. Nurcan Baykam, HÜBTUAM Müdürü Prof. Dr. İrfan Kurtbaş ve HÜBTUAM Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Ali Kılıçarslan, Prof. Dr. Ömer Bostancı, Prof. Dr. Hakan Güngüneş ve Yapı İşleri Dairesi Başkanı Öğr. Gör. Hasan Baylavlı HÜBTUAM’da bir araya gelerek mevcut durum ile geleceğe yönelik değerlendirmelerde bulunuldu.

Güncel 10.02.2019, 22:30
836
HÜBTUAM akredite oldu

HÜBTUAM’ın ulaşmış olduğu seviyeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Reha Metnin Alkan, “İlk inşasına başlamış olduğumuz binalarımızdan birinin HÜBTUAM olması elbette tesadüfi değildi. Bugün bu laboratuvarımız nadir testleri yapan, içerisinde ulusal/uluslararası çalışmalara/projelere altyapı hazırlayan ve kalitesi akredite kuruluşlarca resmen teyid edilen bir seviyeye gelmişse, bu hem Üniversitemiz adına hem de ilimiz ve ülkemiz adına gurur verici bir durumdur. Ülkemiz belirlemiş olduğu teknolojik hedefleri ancak bu ve benzeri laboratuvarlarla gerçekleştirecektir. Geleceğin teknolojisi bu laboratuvarlardadır. Öğretim elemanlarımızın nitelikli çalışmalar yapabilmesi için bu ve benzeri çalışmalarımızı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrasında da devam ettireceğiz. Bütün bu çalışmalarımızda bize destek veren tüm öğretim elemanlarımıza, idari personelimize ve diğer gönüldaşlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.

HÜBTUAM’ın Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile Kurumu (TİTCK) tarafından yetkilendirme aldığını ve TÜRKAK tarafından implantların mekanik analizi üzerine akredite olmuş tek laboratuvar olduğunu kaydeden Alkan, “Bu akreditasyon belgesi ile HÜBTUAM’ın yapmış olduğu testlerin hem ulusal hem de uluslararası standartlarda olduğu kanıtlanmıştır. HÜBTUAM bu yetkinliğine bağlı olarak hem yerli implant üreticilerinin ürünleri hem de yetkili kurumların (TİTCK) piyasa denetimi için ihtiyaç duydukları analizleri standartlara uygun olarak sağlamaktadır” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner303
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 05:32
Güneş 06:56
Öğle 12:29
İkindi 15:23
Akşam 17:52
Yatsı 19:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@