“Hizmetlerde ayrım yapmadık”

Çorum’da yaşayan her insanı mezhebi, inancı, siyasi düşüncesi ne olursa olsun toplumun tüm kesimlerini kucakladıklarını ve her yere eşit şekilde hizmet götürdüklerini belirten Uslu, iktidarları döneminde ihtiyaç sahiplerine 419 milyon TL’lik sosyal yardım yapıldığını sanayicilere ise istihdam ettikleri işçiler için 400 milyon TL sigorta prim desteği sağlandığını, ilimize 8 milyar TL’lik yatırım yapıldığını vurguladı.

“Hizmetlerde ayrım yapmadık”

Çorum’da yaşayan her insanı mezhebi, inancı, siyasi düşüncesi ne olursa olsun toplumun tüm kesimlerini kucakladıklarını ve her yere eşit şekilde hizmet götürdüklerini belirten Uslu, iktidarları döneminde ihtiyaç sahiplerine 419 milyon TL’lik sosyal yardım yapıldığını sanayicilere ise istihdam ettikleri işçiler için 400 milyon TL sigorta prim desteği sağlandığını, ilimize 8 milyar TL’lik yatırım yapıldığını vurguladı.

07 Temmuz 2014 Pazartesi 22:27
“Hizmetlerde ayrım yapmadık”
Adalet ve Kalkınma Partisi Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Düvenci Beldesi’ni ziyaret etti.

AKP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, belediye meclis üyeleri ve parti yöneticilerinin hazır bulunduğu ziyarette milletvekili Salim uslu, 30 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen Necmettin Yalçın’ı kutlayarak yeni görevinde başarılar diledi.

Düvenci Belediye Başkanı Necmettin Yalçın, 30 Mart’ta milletten aldıkları emanete sahip çıktıklarını belirterek, hak ve adaletten ayrılmadan hizmet vermeye çalıştıklarını söyledi. Belediyenin 638 bin TL borcunun bulunduğunu dile getiren Yalçın, buna karşılık piyasadan belediyenin 51 bin TL alacağının bulunduğunu belirtti.

Belediye olarak yaşadıkları sorunların başında araç ve personel sıkıntısı geldiğini dile getiren Necmettin Yalçın, “Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında istihdam edilen işçilerin çalışma süreleri dolunca elimiz kolumuz bağlandı. Süre uzatımı ile ilgili yaptığınız girişimlerden 5 işçimiz tekrar iş başı yapacak. Bundan dolayı size teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Beldeye bağlı mahallelerde yaşanan sorunlarla ilgili brifing veren Yalçın, daha sonra belde merkezi ve mahallelerde yaptıkları çalışmalar hakkında Salim Uslu ve Mustafa Köse’ye bilgi verdi.

AKP Çorum Milletvekili Salim Uslu, Çorum’u yaşayan her insanı mezhebi, inancı, siyasi düşüncesi ne olursa olsun toplumun tüm kesimlerini kucakladıklarını ve her yere eşit şekilde hizmet götürdüklerini belirtti.

Hükümetleri döneminde Çorum’daki ihtiyaç sahiplerine 419 milyon TL’lik sosyal yardım yapıldığını açıklayan Salim Uslu, sanayicilere ise istihdam ettikleri işçiler için 400 milyon TL sigorta prim desteği sağlandığını, Toplum Yararına Çalışma programı kapsamında istihdam edilen kişilere ise 19 milyon TL para ödemesi yapıldığını belirtti.

Çorum’a 8 milyar TL’lik yatırım yapıldığını açıklayan Salim Uslu, “Vatandaşlardan alınan vergilerin yine vatandaşa hizmet olarak geri dönüyor. Ayrıca tüm belediyelere eşit davrandık, bu bizdendin değildir diye ayrıma tabi tutmadık. Devlete borç para satarak para kazananların gelir kapılarını kapattık. O paraları halka aktardık. Böylece o büyük devasa yatırımlar oluştu. Çorum’a yapılan yatırımlardan memnunuz. Organize Sanayi Bölgesi’ne çağrı merkezi açtık. 253 gencimiz burada istihdam edildi.Fen liselerimiz açılıyor, üniversitemizin fiziki alanları gelişiyor.Üniversitemiz hem fiziki hem ekonomik hem de sosyal gelişmenin en büyük unsurlarından birisidir. Üniversitemizin akademik kadro sayısını artırdık. Sahip olduğu alanı genişlettik. Düvenci beldesine yapılacak çok iş olduğunu gördüm. buradan şunu anlıyoruzki burada yönetim zafiyeti oluşmuş. Kapatılan beldelerimizde dahi bu kadar bu kadar sorunla karşılaşmadık. Sorunların her biri farklı kurumlarla ilgili. Bu sorunların çözümü noktasında bugünden yarına söz veremem. Çünkü bazı sorunların yatırım programına alınması gerekiyor.” dedi.

AKP Merkez İlçe Başkanı Köse ise, Düvenci beldesinin 22 yıllık bir belde olmasına rağmen gerekli hizmeti alamadığını gördüklerini dile getirerek “Bu durum bundan sonrada böyle olacak demek değildir. Eksikliklerin giderilmesi adına başkanımız var gücüyle çalışıyor. Bizler siyasetçiler olarak milletvekilleriyiz ve kamu kurumlarıyla aranızda köprü olmaya devam edeceğiz. 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanlığı seçimimiz var. Biz sizlere güveniyoruz. Bu ülkenin makus talihini değiştiren o karanlık günleri geride bırakarak Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyan milletin adamı Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanlığına aday oldu. Hedefimiz buradaki bin 350 oyun bin 350 tanesini de alabilmek. Çünkü bizler Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte yol arkadaşlığı yaparak bu ülkenin gidişatını değiştirdik. Fikirlerimizi söyleyemediğimiz inancımızı yaşayamadığımız karanlık günleri geride bıraktık. Herkesin Tayyip Erdoğan’ı desteklemek için geçerli bir sebebi var. Onun için 10 Ağustos’ta bize düşen milletin adamını desteklemek ve ilk turdaki seçimde Düvenci’den oyların tamamını bekliyoruz. Geleceğimiz dünden daha iyi olacak” diye konuştu.

Belediye ziyaretinin ardından Uslu ve beraberindekiler Ataköy ve Kışladeresi mahalleleri ile diğer bölgelerdeki yatırımları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Uslu ve Köse burada da vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Salim Uslu, 10 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek istedi. (İHA)
Son Güncelleme: 07.07.2014 22:28