05 Mart 2014 Çarşamba 23:59
“Hizmetlerde adil davrandık”
Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, göreve geldikleri günden beri yaptıkları hizmetlerde oy hesabına girmediklerini ve tüm Çorum’a eşit hizmet götürme gayretinde olduklarını vurguladı.

Belediye tarafından Osmancık yolu girişinde yapımı tamamlanan 6 şeritli 3 kilometrelik bölünmüş yolun açılışı Belediye Başkanı Muzaffer Külcü tarafından yapıldı. AKP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, bazı meclis üyeleri ve partililerin katıldığı törende başta yol olmak üzere yaptıkları altyapı hizmetlerini anlatan Külcü, görev süreleri içinde 12 büyük yol projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını anlattı.

Çalışmaları süren Ankara girişindeki yolun bitirilmesi ile start verdiklerini anlatarak bu dönemde Akşemsettin Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Bahar Caddesi, Dumlupınar Caddesi, Osmancık yolu girişi, Samsun yolu girişi, Cemilbey Caddesi, Dr. İlhan Gürel Caddesi’nde çalışmaların bitirildiğini Cengiz Topel’de başlattıkları çalışmanın önümüzdeki dönemde tamamlanacağını, Ortaköy yolu girişine de başlayacaklarını bildiren Başkan Külcü, sadece Osmancık yolu girişi için 15 bin 500 ton sıcak asfalt döktüklerini, 120 bin ton altyapı malzemesi kullanıldığını, yapımı devam eden köprü ile birlikte toplam maliyetin 6 milyon 500 bin TL olduğunu anlattı.Dönemlerinde ilimizin tüm giriş yollarının modern bir görünüme kavuşturulduğunu, bu caddenin ışıklandırması, orta röfüj peyzaj ve tretuar çalışmasının devam ettiğini ifade eden Külcü, 5 yıllık dönemde 500 bin ton asfalt hedefini aşarak 575 bin ton asfalta ulaştıklarını ve 70 milyon TL harcama yapıldığını bildirdi.

“Bize göre yol medeniyettir” diyerek çalışmalarını bu anlayışla sürdürdüklerini, Osmancık yolu girişinde ayrıca 10 bin metre bordör, 2 bin 750 metre yağmursuyu şebekesi, 3 bin 350 metre içmesuyu şebekesi ve 500 metre de kanalizasyon çalışması yapıldığını vurgulayan Başkan Külcü, ayrıca 5 yılda 78 kilometre yağmursuyu, 96 kilometre kanalizasyon ve 92 kilometre içmesuyu şebekesinin yenilendiğini de ifade etti.

Hizmetleri yaparken mahallelerden aldıkları oyları, büyük – küçük mahalle hesabı yapmadan 237 bin insana eşit hizmet götürmeye özen gösterdiklerini, tüm Çorumluları aynı oranda sevdiklerini ve hizmette adil davrandıklarını kaydeden Külcü, “Her mahalleye hak ettiği hizmeti yapmaya çalıştık. İyi niyetle samimi çalışmayla başarılı olduk. Yaptığımız her işin merkezinde insanı koyduk” diye konuştu.(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 06.03.2014 00:07