HİTÜ’nün AB Projesi’ne onay

Hitit Üniversitesi ile kısa adı ÖGESEN olan Öğretim Elemanları Sendikası işbirliğinde hazırlanan “Intellectual Effort For Building Social Dialogue” isimli proje, başvuran toplam 86 projeden ilk 5’e girerek Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından kabul edildi.

Güncel 20.05.2017, 00:55 20.05.2017, 00:59
792
HİTÜ’nün AB Projesi’ne onay

Projenin imzalanmasının ardından ÖGESEN Genel Başkanı ve HİTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Vahdet Özkoçak, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. İlker Sakınç ve Yrd. Doç. Dr. Eşref Savaş Başcı ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Doğan Demirci ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Elemanı Okt. Mehmet Aydınkal’dan oluşan proje çalışma ekibi, Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

Proje çalışma ekibi, 1 Haziran 2017 tarihinde başlayıp 10 ayda tamamlanacak olan projenin genel hedefinin, ulusal düzeyde ve geniş tabanlı oluşturulacak sosyal diyalog mekanizmaları yoluyla akademik personel ve üniversite yönetimi arasındaki kültür ve diyalog dinamizminin mükemmelleşmesine katkıda bulunmak olduğunu söylediler.

Proje kapsamında; öğretim elemanlarının plagiarism ve mobbing şikâyetleri için izleme biriminin kurularak, sosyal diyalog farkındalık artışına yönelik olarak 5 farklı üniversitede konferans ve seminerlerin düzenleneceğini aktaran ekip üyeleri, proje bütçesinin 80.293 Euro olarak belirlendiğini sözlerine eklediler.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
kapalı
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@