HİTÜ’de yükseliş sürüyor

Hitit Üniversitesi İlahiyat ve Fen-Edebiyat Fakültesi Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR)’nın hazırladığı Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralaması (DÜS) 2019 Raporu’na göre sıralamada yükseldi.

Güncel 27.02.2019, 22:27
305
HİTÜ’de yükseliş sürüyor

Devlet Yükseköğretim Kurumları’nda 2015 yılından beri uygulanmakta olan “Akademik Teşvik Ödeneği” puanları esas alınarak Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR)’nın hazırladığı Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralaması (DÜS) 2019 Raporu yayımlandı.

Rapora göre Hitit Üniversitesi sıralamadaki 116 Devlet Üniversitesi içinde 73., 2006 yılından sonra kurulan 63 üniversite arasında ise 28. sırada yer alarak bir önceki yıla göre sıralamadaki yerini yükseltti. Bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi sıralamadaki iddiasını sürdüren İlahiyat Fakültesi ise tüm İlahiyat Fakülteleri içinde 2. sırada yer alırken; Fen Edebiyat Fakültesi ise 12. sırada kendine yer buldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan HİTÜ Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da üniversitenin köklü fakültelerinden olan İlahiyat Fakültesinin sıralamada en üst basamaklarda olduğunu ve ayrıca bu yıl sıralamadaki yerini çok yükselten Fen Edebiyat Fakültesinin bu başarısının mutluluk verici olduğunu ifade etti. Rektör Alkan ayrıca başarılı akademik çalışmalarından ötürü üniversitenin bütün öğretim elemanlarını tebrik etti.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@