“HİTÜ’de 14 uygulama merkezi ile insanlık adına çalışmalar yapılıyor”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam ile birlikte HİTÜ bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Araştırma ve Uygulama Merkezleri müdürleri ile buluştu.

Güncel 12.07.2017, 00:08
610
“HİTÜ’de 14 uygulama merkezi ile insanlık adına çalışmalar yapılıyor”

Toplantıda Araştırma ve Uygulama Merkezleri bünyesinde yapılan çalışmaların ele alınarak ilerleyen dönemlerde ne gibi faaliyetlerin yürütülebileceğine ilişkin konular görüşüldü.

Üniversitelerin toplumun problemlerine çözüm bulan veya onların hayatını daha kolaylaştıran bir konumda ilerlemesi gerektiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, başta bulunduğu il, bölge olmak üzere ülke ve tüm insanlığa katkı sağlamak amacıyla çalışmalarına devam eden HİTÜ’de bugün sayıları 14’e ulaşan Araştırma ve Uygulama Merkezleri ile konusunda uzman öğretim elemanlarca pek çok konuda daha detaylı araştırmaların yapıldığını belirtti.

Artık üniversitelerden beklenenin sadece eğitim faaliyetlerini yerine getirmek değil, topluma her anlamda yol göstermek olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Alkan, Hitit Üniversitesi’ndeki mevcut potansiyeli kullanmak, üniversitedeki potansiyeli kentin her anlamda gelişimine katkı sağlayacak bir süreci yönetmek üzere merkezlerin konuşlandırıldığına dikkat çekerek “Üniversitemizin bünyesinde barındırdığı merkezlerle başta ilimiz olmak üzere ülkemizdeki farklı pek çok sektör ile ortak çalışmalar yapılabileceğine yürekten inanıyorum. Gayretli ve başarılı çalışmalarından dolayı merkez yöneticilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@