HİTÜ öğrencileri TBMM’de

Hitit Üniversitesi tarafından Ankara’ya düzenlenen geziye katılan öğrenciler Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ile AK Parti Kütüphanesi’ni görme imkanı buldu. Üniversiteli gençler ayrıca Ak Parti Çorum Milletvekilleri Ceylan ve Kurt ile de biraraya geldi. Ayrıca Milletvekili Salim Uslu’nun danışmanları tarafından gençlere “15 Temmuz Şehitleri Anısı” bölümü gezdirilerek darbe girişimi hakkında bilgiler verildi.

Güncel 24.11.2016, 02:06 24.11.2016, 02:09
453
HİTÜ öğrencileri TBMM’de

Hitit Üniversitesi tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), AK Parti Kütüphanesi ve AK Parti Çorum milletvekillerini ziyaret etmek amacıyla bir gezi programı düzenlendi.

Bir grup öğrencinin katıldığı gezi programında ilk olarak, AK Parti Kütüphanesi ziyaret edilerek Kütüphane içerisinde sergi alanı oluşturulan "15 Temmuz Şehitleri Anısı” bölümü gezildi. Bu anlamlı gezinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yine darbe girişimi sırasında bombalanan bölümler, AK Parti Çorum Milletvekilleri Lütfiye İlksen Ceritoğlu ve Ahmet Sami Ceylan tarafından gezdirilerek ülkenin atlatmış olduğu sıkıntıların büyüklüğü yerinde gözlemlenmiş oldu.

Aynı zamanda Çorum Milletvekili Salim Uslu'nun danışmanlarınca üniversite temsilcilerine TBMM ile ilgili bilgiler aktardı. Öğrencilere verilen bilgilerde “15 Temmuz Şehitleri Anısı” bölümü, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) milli iradeye karşı gelerek 15 Temmuz günü kalkıştığı, ülkemiz tarihinin en acımasız darbe girişimini ve bu darbe girişiminde halkımızın milli iradeye ve demokrasiye sahip çıktığını belgelemek amacıyla Ar-Ge Başkanlığı tarafından oluşturulmuş ve 21 Eylül 2016 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla şehit aileleri ve gazilerle açılışı yapıldı.

15 Temmuz şehitleri anısına yaptırılan “15 Temmuz Şehitleri Anısı” sergi alanı, Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşımakta olup bu kapsamda, 15 Temmuz hain darbe girişiminin genç nesillere daha iyi anlatılması amaçlanmaktadır. Bu bölümde, şehitlerimizin ailelerinden gelen özel eşyalar bulunmakta ve darbe gecesine ait videolar, fotoğraflar, şehitlerimizin hayat hikâyeleri gösterime sunulmaktadır. Bu çalışmalar, hain planın hafızalardan silinmeyeceğini ve milliliğin önemine daha çok önem vermemiz gerektiğini göstermekte olup bu hain saldırıyı ele alan gazete manşetleri, dergiler, kitaplar derlenerek sergilenmektedir” denildi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@