“HİTÜ bünyesinde Değerler Eğitim Merkezi kurulmalıdır”

Dr. Öğretim Üyesi Zekeriya Işık, üniversite bünyesinde kurulacak merkezin sosyal ve içtimai hayatın hemen her alanında toplumun değerlerini yaşatmak konusunda önemli bir işlev üstlenebileceğini düşündüklerini kaydetti. Sivil toplum kuruluşlarını üniversitenin en önemli paydaşı olarak gördüklerini söyleyen Rektör Alkan ise Çorum’un gelişimi adına her türlü işbirliğine açık olduklarını vurguladı.

Güncel 24.09.2018, 23:07
308
“HİTÜ bünyesinde Değerler Eğitim Merkezi kurulmalıdır”

İnsani Değerler Platformu Sözcüsü ve Hitit Üniversitesi Çorum Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Zekeriya Işık ile platform üyesi sivil toplum kuruluşu başkanlarından oluşan heyet HİTÜ Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan İnsani Değerler Platformu (İDP) Sözcüsü Dr. Öğretim Üyesi Zekeriya Işık, platform olarak üniversite bünyesinde bir değerler eğitim merkezi ve TÖMER kurulması yönündeki taleplerini Prof. Dr. Alkan’a ilettiklerini kurulacak olan değerler eğitim merkezinin sosyal ve içtimai hayatın hemen her alanında toplumumuzun değerlerini yaşatmak konusunda önemli bir işlev üstlenebileceğini düşündüklerini kaydetti.

TÖMER'in de hem uluslararası öğrencilere Türkçe’nin öğretilmesinde hem de şehirdeki muhacirlere benzer kurslar verebilecek kalifiye öğretmenlerin eğitilmesinde önemli bir açığı doldurabileceğini belirten Işık, üniversiteyle birlikte aile yapısını dejenere eden hususlara dair de farkındalık yaratacak çalışmalar yürütmek istediklerini belirtti.

Konuşmasının sonunda İDP Sözcüsü Işık, yeni eğitim öğretim yılında Rektör Prof. Dr. Alkan'a ve onun şahsında Hitit Üniversitesi camiasına başarılar dileyerek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Sivil toplum kuruluşlarını üniversitenin en önemli paydaşları olarak gördüklerini ve üniversitenin ve Çorum’un gelişimi adına STK’larla her türlü iş birliğine açık olduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan ise “Üniversitemizin kapısı toplumun her kesimine açık. Sahip olduğumuz bilgi birikimini tüm ilgililerle paylaşmayı çok önemsiyoruz. Başta Çorum olmak üzere bulunduğumuz bölgeye ve ülkemize katkı sağlamak adına her alanda toplumla iç içe bir çalışma anlayışıyla hareket ediyoruz” diye konuştu.

HİTÜ bünyesinde TÖMER ile ilgili çalışma başlattığını açıklayan Rektör Alkan, akademik altyapısını oluşturmaya çalıştıklarını belirterek en kısa zamanda faaliyete geçmesi için çaba sarf ettiklerini vurguladı. Alkan, ziyaretten dolayı İnsani Değerler Platformu’na teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:05
Güneş 06:29
Öğle 12:35
İkindi 15:53
Akşam 18:32
Yatsı 19:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@