Hititli gençlerden Öbektaş’a kitaplık

Hitit Üniversitesi Bilinçli Gençlik Topluluğu yeni eğitim-öğretim döneminde yapacağı projelerinden biri olan kitaplık çalışması büyük bir katılımla hayata geçti.

Güncel 14.10.2016, 23:22
760
Hititli gençlerden Öbektaş’a kitaplık
Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı Öbektaş köyünde bulunan Öbektaş Ortaokulu’ndaki sınıflara Hitit Üniversitesi Bilinçli Gençlik Topluluğu tarafından kitaplık kuruldu. Kurulan kitaplıklara topluluğun kurucular kurulunda bulunan aynı zaman da geçen sene yönetim kurulunda görev alan ve yine aynı zamanda geçen sene mezun olan Türk Dili ve Edebiyat bölümü mezunu olan Yeliz Kartal’ın ismi verildi.
Konuyla ilgili Bilinçli Gençlik Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Okan Baykara yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Genç nesillerin eğitim yolculuğunda yalnız bırakmamak, onlara bir nebze de olsa katkı sağlamak için kitap ihtiyacı olan tüm okullara kitaplıklar kuracağız. Zamanımız öğrencileri kendilerine gerekli olan bilgilere çok kısa sürede ulaşabiliyorlar olsa da bu köy de okuyan öğrenci kardeşlerimiz için maalesef bu geçerli değildir. Oysa kitaplar, bilgileri bizlere en doğru şekilde ulaştıran araçlardır. Bunun için günümüzde de özellikle köy okullarında ki bu ihtiyacı gidermenin önemi oldukça büyüktür.Bizler de bu ihtiyaçları gidermek için elimizden geleni yapacağız.
Tabii bu kitaplar toplanırken de topluluğumuzun üyeleri çok büyük bir bir şekilde organize olmuş kısa sürede binlerce kitap toplamıştır. Bu kitaplar ise zamanla köy okulunda bulunan genç kardeşlerimize ulaşacaktır. Aynı zaman kurduğumuz tüm kitaplıklar da topluluğumuza hizmet etmiş ve mezun olmuş arkadaşlarımızın ismini vereceğiz. Tıpkı bugün topluluğumuzun kurucusu aynı zamanda geçen sene yönetim kurulunda bulunan ve büyük emekleri geçen Yeliz Kartal arkadaşımızın Öbektaş Ortaokulunda kurduğumuz sınıflarda ki kitaplıklara ismini verdiğimiz gibi”
(Haber Merkezi)
 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 03:09
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:13
Yatsı 21:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@