Hitit’e YÖK’ten bir ödül daha

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Hitit Üniversitesi’ne Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi için “Mekânda Erişim Bayrak Ödülü (Turuncu Bayrak) verildi.

Güncel 17.05.2019, 21:50
435
Hitit’e YÖK’ten bir ödül daha

“Engelsiz Erişim” ve “Engelsiz Eğitim” sloganları ile yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık yaratmayı ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmayı amaçlayan YÖK tarafından “Yükseköğretimde Engelsiz Ufuklar Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Yükseköğretime kaliteli erişilebilirlik bağlamında engelli öğrencilere yönelik sunulan hizmetlerin var olan durumunu ve iyi uygulama örneklerini ortaya koyarak geleceğe dönük neler yapılabileceğini tartışmak amacıyla düzenlenen çalıştaya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK Engelli Öğrenci Çalışma Grubu Yürütücüsü ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, Hitit Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam ve Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Selen Özakar Akça, üniversitelerin rektörleri ve öğretim üyeleri ile üniversitelerdeki engelli öğrenci birim sorumluları katıldı.

Çalıştayda 81 üniversiteden toplamda 653 başvurunun yapıldığı “2019 yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri”ni almaya hak kazanan üniversite ve kişilere ödülleri de takdim edildi. Yapılan törende HİTÜ’ye başvuru yaptığı Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi için “Mekânda Erişim Bayrak Ödülü (Turuncu Bayrak)” verildi.

Hitit Üniversitesi geçen yıl da “Mekanda Erişim Bayrak Ödülü” (Turuncu Bayrak), “Eğitimde Erişilebilirlik Bayrak Ödülü” (Yeşil Bayrak) ve “Sosyo-Kültürel Faaliyetlere Erişilebilirlik Bayrak Ödülü” (Mavi Bayrak) olmak üzere 5 Bayrak ve 1 Engelsiz Program Nişanı almıştı.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@