Hitit Vakfı’nda mülk alım satımı için yetki verildi

Çorum Hitit Vakfı’nın 2018-2019 yıllarına ait Olağan Genel Kurulu TSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını Osman Samsunlu, divan üyeliklerini ise Hasan Tuluk ve Yüksel Aydemir’in yaptığı genel kurulda 2018-2019 yıllarına ait yönetim kurulu yıllık raporunun okunarak müzakeresinin ardından 2018-2019 yıllarına ait finansal tablolar da okunarak ibra edildi. 2020-2021 yıllarına ait tahmini bütçenin de görüşülmesinin ardından dilek ve temenniler bölümünde konuşan Hasan Tuluk, her kurumun bir müzesinin bulunması gerektiğini belirterek, Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde böyle bir müze oluşturulmasını önerdi.

Güncel 31.08.2020, 20:59
484
Hitit Vakfı’nda mülk alım satımı için yetki verildi

Divan Başkanı Osman Samsunlu da konuşmasında gücün parçalanması halinde bir yere gidilemediğini belirterek, vakıfta bugüne kadar emeği bulunanlara teşekkür etti. Ticaret ve Sanayi Odası’nın her zaman şehrin abi kuruluşu olduğunu söyleyen Samsunlu, “Vakıflar ve sosyal hizmet veren kurumlarla şehir bir yere taşınmalı. Şimdi bu çabayı sizler veriyorsunuz. Hepinize teşekkür ediyorum. Bu vakfı ne tarikat ne de siyaset unsuru haline getirmedik tertemiz bir vakıf halinde kaldı” dedi.

Son olarak konuşan Çorum Hitit Vakfı Başkanı Çetin Başaranhıncal da Ayakkabıcılar arastası yakınında bulunan vakıf mülkünün belediyenin projesi içinde bulunması nedeniyle yıkılmak istendiğini anlatarak, mülkün kamulaştırılmasının gündemde olduğunu söyledi. Bu tür satışlarda zaten TSO aracılığı ile değer tespiti yapıldığını belirten Başaranhıncal, işi uzatmadan ve belediyeyi de zarar ettirmeden satış yapmak istediklerini bunun için alım elde edilen gelirle de sabit gelir elde edebilecek bir yer bulunması halinde alım için de yetki istediklerini vurguladı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@