“Hitit Üniversitesi’yle işbirliğini önemsiyoruz”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı/Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. İbrahim Sönmez ile birlikte Duduoğlu Çelik Döküm San. Tic. A.Ş.’yi ziyaret etti.

Güncel 11.01.2014, 00:39 11.01.2014, 00:39
742
“Hitit Üniversitesi’yle işbirliğini önemsiyoruz”
Hitit Üniversitesi’ne verdiği katkılardan dolayı Duduoğlu Çelik Döküm San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Duduoğlu’na teşekkür eden Rektör Alkan, üniversiteye ilişkin genel bilgi paylaşımında bulunarak, öğrencilerin daha iyi bir üniversitede eğitim alabilmek için tercih dönemlerinde üniversitelerin öğrencilere sunduğu imkanları her yönü ile araştırdığını belirtti.
Alkan, Hitit Üniversitesi'nin, 2013-ÖSYS yerleştirme sonuçlarına göre kontenjanlarını yüzde 100 dolduran 20 üniversiteden birisi olduğunu ifade ederek, üniversitenin bu başarısını tüm paydaşları ile birlikte daha da ileri taşıyacağına inandığını belirtti.
Rektör Alkan, öğrencilerin üniversitede edindikleri teorik bilgilerini uygulama ile birleştirerek stajlarını profesyonel şekilde gerçekleştirmelerini istediğini açıkladı. Ar-Ge çalışmaları ile kurumların günümüz teknolojisine entegre olabileceğini belirterek sanayicinin bu yöndeki olumlu yaklaşımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Alkan, üniversite-sanayi işbirliğinin daha da gelişmesi için Hitit Üniversitesi olarak büyük bir gayret gösterdiklerini belirtti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Duduoğlu Çelik Döküm San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Duduoğlu da, dökümleri, ileri teknoloji ile üreterek hizmeti zamanında ve etkin olarak sunmayı amaçladıklarını ifade ederek kurumlarında staj yapan öğrencilerin ürünün ham madden ambalaja kadar olan her safhasını gözlemlediğini, Hitit Üniversitesi öğrencilerin firmadaki stajlarının çok verimli geçtiğini ifade etti.
Hitit Üniversitesi için ellerinden gelen desteği sağlamaktan büyük bir mutluluk duyacaklarını dile getiren Duduoğlu, üniversite ile her türlü projeye hazır olduklarını ifade ederek Duduoğlu Çelik Döküm San. Tic. A.Ş. olarak üniversite-sanayi işbirliğini çok önemsediklerini kaydetti.
Rektör Alkan’ın, Duduoğlu Çelik Döküm San. Tic. A.Ş.’ye yapmış olduğu ziyarette Duduoğlu Çelik Döküm San. Tic. A.Ş. teknik personelleri; Makine Mühendisi Kadri Güben, Makine Mühendisi Mehmet Gözüböyük, Metalurji ve Malzeme Mühendisi Gökhan Erol, Metalurji ve Malzeme Mühendisi Hakan Yıldırım, Makine Öğretmeni Ferhat Şimşek, Makine Resim Teknikeri Kenan Yıldız ve Maden Teknikeri Fatih Kayiş fabrika çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulundu. (Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:02
Güneş 05:40
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 19:51
Yatsı 21:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@