“Hitit Üniversitesi’nin yakaladığı başarı tablosu iyi bir şekilde koordine edilmeli”

BESYO öğretim elemanları ile toplantı yapan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, 12. Üniversitelerarası Dünya Güreş Şampiyonası’nın ilimizde yapılacak olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Güncel 21.11.2014, 00:16 21.11.2014, 00:17
705
“Hitit Üniversitesi’nin yakaladığı başarı tablosu iyi bir şekilde koordine edilmeli”
Üniversite’nin fakülte ve meslek yüksekokullarına çeşitli ziyaretlerde bulunan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, akademik birim ziyaretlerine Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ile devam etti.

BESYO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ve çok sayıda akademik personelin katıldığı toplantıda Prof. Dr. Alkan, öğretim elemanlarının görüş ve taleplerini dinleyerek yüksekokulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çeşitli konularda fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda Alkan, 12. Üniversitelerarası Dünya Güreş Şampiyonası’nın (WUC - 2016) ilimize kazandırmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek BESYO’nun bu ve bunun gibi pek çok başarılı organizasyona da imza atacağına inandığını söyledi.

Konuşmasının devamında Hitit Üniversitesi kontenjanının doluluk oranına da dikkat çeken Prof. Dr. Alkan, inşaatı devam eden Kapalı Spor Salonu’nun tamamlanmasıyla lisans ve lisansüstü düzeyde Hitit Üniversitesi’nin daha da büyüyeceğini belirtti.

Yapımı hızla devam eden MYO, Kuzey Kampüsü I. Etap altyapı ve üst yapı çalışmaları ile HÜBTUAM, TEKNOKENT, Alaca Meslek Yüksekokulu ve Sungurlu Meslek Yüksekokulu inşaatlarına ilişkin bilgi paylaşımında bulunan Prof. Dr. Alkan, Merkez Kütüphane’nin elektronik kaynakları ile yayın teşviki ve akreditasyon çalışmaları hakkında da Yüksekokul öğretim elemanlarına çeşitli bilgiler verdi.

Yurtdışı eğitim programlarına verilen desteklere dikkat çeken ve yurt dışı imkânından yararlanarak eğitim almayı, ders vermeyi ve yayın yapmayı çok önemsediklerini ifade eden Prof. Dr. Alkan, Hitit Üniversitesi’nin yakaladığı bu başarı tablosunun iyi bir şekilde koordine edilmesi gerektiğini söyledi.

Hitit Üniversitesi’nin spor faaliyetlerinde göstermiş olduğu başarıdan dolayı Yüksekokul öğretim elemanlarını tebrik ederek bu başarının aratarak devam edeceğine inandığını belirten Prof. Dr. Alkan, BESYO öğretim elemanlarına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:04
Güneş 06:28
Öğle 12:36
İkindi 15:55
Akşam 18:33
Yatsı 19:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@