Hitit Üniversitesi’nin özel güvenlik personeline eğitim

Üniversitesi özel güvenlik personeline yönelik eğitim verildi.

Hitit Üniversitesi’nin özel güvenlik personeline eğitim

Üniversitesi özel güvenlik personeline yönelik eğitim verildi.

05 Eylül 2016 Pazartesi 00:09
Hitit Üniversitesi’nin özel güvenlik personeline eğitim

Hitit Üniversitesi’nde görev yapan özel güvenlik personeline Çorum İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu tarafından jop, kelepçe gibi zor kullanım aletlerinin kullanılması, üst araması, yakalama, etkisiz hale getirme ve gözaltına alma, şüpheli ve patlayıcı madde konularında eğitim verildi.
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Şube Müdürü Cemil Sağlam ve çok sayıda özel güvenlik personelinin katıldığı seminerde konuşan İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, “Bir binanın girişi ile en içteki birimi arasında güvenliğe yönelik bir uyum varsa sorunsuz bir işleyiş vardır. Özel güvenlik personeli de bu işleyişin hemen hemen her noktasında yer aldığı için sürecin pürüzsüz bir şekilde ilerleyebilmesi adına büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple Çorum’un güvenliği için bizler sizlerin özverili görev yapmanızı önemsiyor ve hepinize teşekkür ediyoruz” dedi. Kolcu konuşmasında; 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde FETÖ/PDY’nin yaptıkları yasadışı örgütlenmelere yönelik önleyici güvenlik tedbirleri ve asayiş konuları ile birlikte üniversitelerde dikkat edilmesi gereken konulardan söz etti.
Murat Kolcu, başta insan haklarına uygunluk çerçevesinde yaşanabilecek olayların önüne geçmek için güvenlik personelinin olaylarda nasıl hareket etmeleri ve hangi durumlarda hangi hareket tarzlarını benimsemeleri gerektiği hakkında da genel bilgiler verdi.
(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 05.09.2016 00:09