Hitit Üniversitesi’nin anketinde Belediye’den memnuniyet % 79

Hitit Üniversitesi tarafından yapılan anket çalışmasının sonucuna göre Çorum halkı, Belediyenin yaptığı hizmetlerin kalitesinin ve çeşitliliğinin arttığına vurgu yapıyor.

Güncel 07.12.2017, 21:36
941
Hitit Üniversitesi’nin anketinde Belediye’den memnuniyet % 79

Yatırım anlmamında en çok memnun olunan hizmetlerinin başında yeşil alanlar ve parklar, sosyal yardım hizmetleri bakımından da Ramazan çadırı ilk sırada yer alıyor.

Çorum halkının, Belediye çalışmalarından memnuniyet oranı % 79’a yükseldi.

Geçtiğimiz aylarda da AK Parti Genel Merkezi tarafından yaptırılan ankette de % 75 gibi büyük bir memnuniyet oranı çıkmıştı.

Hitit Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Eşref Savaş Başcı, Öğr. Gör. Gülistan Başcı ve Öğr. Gör. Aslıhan Kaya ile birlikte, Çorum Belediyesi ile Hitit Üniversitesi işbirliğinde uygulanan “Çorum İçin Bir Projem Var” üçüncü dönem çalışmaları kapsamında “Çorum İlinde Sosyal Belediyecilik Faaliyetlerinin Farkındalığının ve Memnuniyet Düzeyinin Tespiti” konulu kamuoyu yoklaması gerçekleştirildi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, birim müdürleri ve ilgili personelin de katıldığı bir toplantıda yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler veren Yrd. Doç. Dr. Eşref Savaş Başcı, bu çalışmayla sosyal belediyecilik kavramının Çorum Belediyesi tarafından nasıl anlaşıldığını ve hizmetlerin hitap ettiği toplum kesimlerince nasıl karşılandığını tespite çalıştıklarını belirterek, Çorum Belediyesi’nin sunmuş olduğu hizmetlerin büyükşehir belediyeleri ile yarışır düzeyde olduğunu saptadıklarını söyledi.

HALK HİZMETLERDEN MEMNUN

Hitit Üniversitesi tarafından yapılan anket çalışmasının sonucuna göre Çorum halkı, Belediyenin yaptığı hizmetlerin kalitesinin ve çeşitliliğinin arttığına vurgu yapıyor.

Çorum Belediyesinde yapılan çalışmaların kalitesinin önceki yıllarla kıyaslandığında iyileştiğini söyleyenlerin oranı % 79 oldu. Çorum Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olduğunu ve önceki yıllara göre hizmet kalitesinin sürekli artığı kanaatini paylaşanların oranı % 79’a ulaştı.

YATIRIMDA PARKLAR, SOSYAL HİZMETLERDE RAMAZAN ÇADIRI

Çorum Belediyesinin en çok memnun olunan hizmetlerinin başında yeşil alanlar ve parklar, genel çevre temizliği, ağaçlandırma hizmetleri, terminal ve otogar hizmetleri, ilaçlama(haşereyle mücadele) hizmetleri geliyor. Sosyal Yardım hizmetlerinde ise en çok memnun olunan hizmetlerin başında Ramazan çadırı, evde yaşlı bakım hizmeti, ibadethane temizliği, gıda bankası, engellilere yönelik hizmetler ve kıyafet yardımı gibi konular geliyor. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 03:52
Güneş 05:33
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 19:59
Yatsı 21:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@