Hitit Üniversitesi ve Genç Müsiad arasında protokol

Hitit Üniversitesi ile Genç MÜSİAD Çorum Şubesi arasında “Stajyer-İşletme Eşleştirme Modeli ile Mesleki Eğitimde Kalite İşbirliği Projesi”ne ilişkin protokol imzalandı.

Güncel 24.02.2016, 12:57 24.02.2016, 12:58
575
Hitit Üniversitesi ve Genç Müsiad arasında protokol
Protokolle birlikte Türkiye genelinde Genç MÜSİAD tarafından hayata geçirilen “24 Çok Geç” projesi çerçevesinde Çorum iş piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak ve eğitimli genç işsizliği azaltmak amacıyla; üniversiteli öğrenciler için teori ve uygulamayı birleştiren, öğrencilerin mesleki eğitiminin yanı sıra kişisel gelişimine de katkı sağlayan, sürdürülebilir, çok yönlü ve tüm paydaşlar için değer yaratan işbirliklerinin sağlanmasına önderlik etmek hedefleniyor.
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, bu proje ile öğrencilerin kariyer planlaması ve çalışma hayatı için mezun olmayı beklemeden geleceği planlama konusunda gençleri desteklemek, teşvik etmek ve mezuniyet sonrası yaşanan işsizlik sorununun ortadan kaldırılmasının amaçlandığını vurguladı.
Eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel alanlarda da Genç MÜSİAD ile ortak projeler yapmaya devam edeceklerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Alkan, şehrin önemli bir dinamiği olan üniversitenin aynı zamanda kültürel, ekonomik ve sosyal dönüşümünde de önemli bir role sahip olduğunu ifade ederek, toplumun bütün kesimleriyle işbirliği yapmaya hazır olduklarını açıkladı.
Hitit Üniversitesi ile işbirliği içerisinde bir sosyal sorumluluk projesi başlatmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Genç MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Alper Tığlı da, üniversiteyle ortak hareket etmeyi çok önemsediklerini ve Çorum’un gelişimine katma değer sağlayacak her türlü projeyi gerçekleştirmeye hazır olduklarını açıkladı.
Tığlı, projeye verdiği desteklerden dolayı Prof. Dr. Reha Metin Alkan’a teşekkür etti.
Kaynak: (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@