Hitit Üniversitesi Senatosu ile Ahi Evran Üniversitesi Senatosu ortaklaşa toplantı gerçekleştirdi

Çorum Hitit Üniversitesi Senatosu ile Ahi Evran Üniversitesi Senatosu ortaklaşa gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.

Güncel 02.03.2014, 02:24 02.03.2014, 02:27
781
Hitit Üniversitesi Senatosu ile Ahi Evran Üniversitesi Senatosu ortaklaşa toplantı gerçekleştirdi
Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan toplantıya başkanlık etti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ve Senato Üyelerini ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek Ahi Evran Üniversitesinin Hitit Üniversitesi ile aynı yıl kurulduğunu belirtti.

Kudret Saylam, bu senato toplantısından da güzel çıktılar elde etmeyi umduklarını ve bundan sonraki sürece yönelik ortak çalışmalar hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Kırşehir hakkında da bilgiler veren Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, Kırşehir'in Termal bir Kent olduğunu ifade ederek şehrin bu özelliğinden Ahi Evran Üniversitesinin bünyesinde bulunan ve 40 yatak kapasitesine sahip Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi aracılığıyla yararlandıklarını belirtti. Kırşehir'i sağlık turizminde öncü bir Kent yapma amacında olduklarını söyleyen Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, Ahi Evran Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nin yatak kapasitesini arttırmak için çalıştıklarını söyledi.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam ardından Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan bir konuşma yaptı. Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam'ı yakından tanıdığını ve takip ettiğini, Ahi Evran Üniversitesinin çalışmaları hakkında bilgi sahibi olduğunu belirten Prof. Dr. Reha Metin Alkan, bugün burada bu çalışmaları yerinde görmüş olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Büyük başarılara imza atmış olmanın gurur verici olduğunu belirten Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam'ı bu başarılı çalışmalarından ötürü kutladı.

Toplantı, senato üyelerinin karşılıklı önerilerinin alınmasının ardından sona erdi. Toplantının ardından Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ve Hitit Üniversitesi Senato Üyeleri'ne Ahi Evran Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı'nı gezdirdi. (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
10°
parçalı az bulutlu
banner133
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:12
Yatsı 21:58
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@