“Hitit Üniversitesi paydaşlarından aldığı desteklerle hızlı bir gelişim gösterdi”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversite’nin tüm paydaşlarından aldığı desteklerle hızlı bir gelişim gösterdiğini belirterek, yapımı hızla devam eden inşaatlara ilişkin bilgi paylaşımında bulundu.

Güncel 18.11.2014, 23:01 18.11.2014, 23:03
759
“Hitit Üniversitesi paydaşlarından aldığı desteklerle hızlı bir gelişim gösterdi”
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Fen Edebiyat Fakültesi öğretim elemanları ile bir araya geldi.

Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve akademik personelin yoğun katılımının olduğu toplantıda Prof. Dr. Alkan, Hitit Üniversitesi’nde hayata geçirilen projeler ile gelecek dönem çalışmaları hakkında fakülte öğretim elemanlarını bilgilendirdi.

Yapımı hızla devam eden MYO, Kuzey Kampüsü I. Etap altyapı ve üst yapı çalışmaları ile HÜBTUAM, TEKNOKENT, Alaca Meslek Yüksekokulu ve Sungurlu Meslek Yüksekokulu inşaatlarına ilişkin bilgi paylaşımında bulunan Prof. Dr. Alkan, Üniversite’de belli bir standardı yakalamak istediklerini söyledi.

Yurtdışı eğitim programlarına verilen desteklerin artarak devam ettiğini belirten Prof. Dr. Alkan, söz konusu desteklerle, Üniversite’de araştırmaya yönelik proje kültürünün yaygınlaştırılması ve nitelikli proje üretilmesini de hedeflediklerini ifade etti.

Konuşmasının devamında öğrenci otomasyon sistemi ile akademik web sayfasının oluşturulması konularına da değinen Prof. Dr. Alkan, “Tüm paydaşlarımızın desteğiyle, evrensel ölçüler göz önünde tutularak mensuplarımıza daha iyi imkanlar sunmanın çabası ve gayreti içerisindeyiz” dedi.

Yakın zamanda faaliyete geçecek olan Merkez Laboratuvarı ve Teknokent’in Hitit Üniversitesi için büyük bir şans olduğunu ve bu mekanları en iyi şekilde değerlendirip araştırmaya yönelik çalışmalar yapılmasının çok önemli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Alkan, bu kapsamda Fen Edebiyat Fakültesi öğretim elemanlarından çok şey beklediğini söyledi.

Hitit Üniversitesi’nin paydaşlarından aldığı desteklerle hızlı bir gelişim gösterdiğini ifade eden Prof. Dr. Alkan, Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim elemanlarına katkı ve katılımlarından dolayı da teşekkür etti.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:04
Güneş 06:28
Öğle 12:36
İkindi 15:55
Akşam 18:33
Yatsı 19:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@