“Hitit Üniversitesi, istahdam odaklı bölümlerle büyümesini sürdürecek”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan akademik birim ziyaretlerine Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ile devam etti.

Güncel 27.01.2014, 23:39 27.01.2014, 23:40
790
“Hitit Üniversitesi, istahdam odaklı bölümlerle büyümesini sürdürecek”
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Toplantı Salonu’nda, Müdür Doç. Dr. Faruk Yamaner’in Rektör Prof. Dr. Alkan’a verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini ifade eden açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya BESYO akademik personeli iştirak etti.
Öğretim elemanlarının görüş ve taleplerini dinleyerek yürütülen çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunan Rektör Prof. Dr. Alkan, üniversitenin spor faaliyetlerinde göstermiş olduğu başarılardan dolayı Yüksekokul öğretim elemanlarını tebrik ederek bu başarının aratarak devam edeceğine inandığını belirtti.
Hitit Üniversitesi’nde yapılan çalışmalar hakkında yıllar itibari ile değerlendirmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Alkan, BESYO derslik ve spor salonlarında yapılan yeniliklere dikkat çekerek tüm mensuplarımıza daha iyi imkanlar sunmanın çabası ve gayreti içerisinde olduklarını açıkladı.
Kuzey Kampüsü’ne yapılacak binaların master planı üzerinden görsel sunum yaparak inşaatı devam etmekte olan HÜBTUAM, MYO, Alaca MYO ve 2014’te inşaatına başlanacak olan projeler hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Alkan, HUZEM, HİTİTSEM, öğrenci otomasyon sistemi, akademik web sayfasının oluşturulması, Merkez Kütüphane’nin elektronik kaynakları, yayın teşviki, akreditasyon, çalışmaları hakkında da Yüksekokul öğretim elemanlarına bilgiler verdi.
BAP, Mevlana, Erasmus gibi programlara ilişkin de açıklamalarda bulunarak yurtdışı bilimsel etkinlikleri destekleme programlarına verilen desteklere dikkat çeken Prof. Dr. Alkan, yurt dışı imkânından yararlanarak eğitim almayı, ders vermeyi ve yayın yapmayı çok önemsediklerini ifade etti.
2013-ÖSYS yerleştirme sonuçlarındaki Hitit Üniversitesi kontenjanlarının doluluk oranına dikkat çekerek Hitit’in tercih edilen bir üniversite olduğunu belirten Rektör Reha Metin Alkan, istihdam odaklı ve geleceğe dönük yeni açılan bölümlerle/programlarla üniversitenin daha da büyüdüğünü açıkladı.
Konuşma sonrası derslik ve spor salonunda incelemelerde bulunan Rektör Alkan, BESYO öğretim elemanlarına katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür ederek üniversitenin yakaladığı bu başarı tablosunun iyi bir şekilde koordine edilerek, el birliği gönül birliği içinde çalışılarak daha da artacağını belirtti. (Kemal YOLYAPAR)Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
açık
banner303
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@