Hitit Üniversitesi İnovasyon Haftası’na katıldı

Hitit Üniversitesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerine katıldı. 

Güncel 12.12.2016, 17:03
778
Hitit Üniversitesi İnovasyon Haftası’na katıldı

Sürdürülebilir kalkınma yolunda yenilikçi çalışmaları desteklemek amacıyla düzenlenen ve 10 farklı ülkeden önde gelen teknoloji firmalarıyla, Ar-Ge ve inovasyona yönelik çalışmaları olan 140 üniversiteyi buluşturan etkinlikte Hitit Üniversitesi bünyesinde geliştirilen ürünlere ilişkin bilgiler, Proje Koordinasyon Birim Koordinatörü Okt. Mehmet Aydınkal, Öğr. Gör. Tuncer Acar, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri Furkan Mütlü ve Kamil Arkan ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Abdoul Halim Abbo tarafından verildi.
Hitit Üniversitesi standını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, bilgi çağının yaşandığı günümüzde, ülkelerin gelişmişlik düzeyleri ile ürettikleri teknoloji/bilim arasında doğrudan bir ilişki olduğunu ifade ederek, kendi teknolojilerini üreten, ihraç eden ve böylelikle küresel dünyada yüksek bir rekabet gücüne sahip bir yapıya dönüşmesinde hiç şüphesiz ülkelerin bu konulara bakış açıları ve yaptıkları Ar-Ge yatırımlarının büyük bir rol oynadığını söyledi.
Bu çerçevede bilgi ve teknolojinin birlikte değerlendirildiği, üniversite-sanayi-sektör iş birliğinin önemine değinen Prof. Dr. Alkan, Türkiye’de de son yıllarda ekonomik alanda yakalanan istikrarın kalıcı hale getirilmesi ve sürdürülebilir bir büyüme için vazgeçilmez bir unsur olan ihracatın ekonomideki ağırlığını artırmak için inovasyon, Ar-Ge, tasarım ve markalaşmaya büyük önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Kaynak: (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@