Hitit Üniversitesi hain saldırıları kınadı

Hitit Üniversitesi, son günlerde güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen hain saldırıları kınadı.

Hitit Üniversitesi hain saldırıları kınadı

Hitit Üniversitesi, son günlerde güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen hain saldırıları kınadı.

09 Haziran 2016 Perşembe 19:41
Hitit Üniversitesi hain saldırıları kınadı

Ülkenin geçtiği bu hassas dönemde artan terör saldırılarına her gün bir yenisinin eklendiğinin belirtildiği açıklamada, İstanbul Vezneciler’de çevik kuvvet polislerinin bulunduğu aracın geçişi sırasında düzenlenen kalleş terör saldırısında birçok polis ve sivil vatandaşın hayatını kaybettiği, bu hain saldırının Türk milletini derin üzüntü ve kedere sevk ettiği belirtildi.
Milleti birliğine ve vatanın bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan insanlık dışı saldırıları şiddetle kınandığı açıklama da, şu görüşlere yer verildi; “Kopmayan bir kardeşlik bağıyla asırlardır yaşadığımız bu topraklarda, ülkemizin istikrarını hedef alan, birliğimizi ve huzurumuzu bozmaya yönelik hareket eden şer odaklarınca düzenlenen kalleş saldırılar ve teröre karşı, kardeşlik ve dayanışma duygularımızdan taviz vermeden, sabırla dimdik ayakta kalmaya devam edeceğiz. Unutulmamalıdır ki menfur saldırılardan medet umanlar, hain planlarıyla asla emellerine ulaşamayacaklardır.
Şüphesiz ki bu olaylar karşısında metanetimizi koruyarak birbirimize daha da çok kenetlenecek, geçmişte olduğu gibi bundan sonrası için tek yürek hareket ederek ülkemizin ve milletimizin birlik, beraberlik ve huzurunu devam ettirme kararlılığında olacağız.
Bütün varlığımızla devletimizin ve kahraman ordumuzun yanında olduğumuzu ifade ederek alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu hain saldırıyı tekrar şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden aziz polislerimiz ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve yüce Türk Milletine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileriz.” (İHA)

Son Güncelleme: 09.06.2016 19:42