Hitit ile medikalciler arasında tıbbi cihaz analizi için işbirliği

Hitit Üniversitesi ile Tıbbi cihaz üretimi alanında Türkiye’nin önde gelen üretici birliklerinden biri olan Samsun Medikal Kümelenmesi (MEDİKÜM), Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ev sahipliğinde bir araya geldi.

Güncel 19.07.2017, 19:32
972
Hitit ile medikalciler arasında tıbbi cihaz analizi için işbirliği

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanı hemşehrimiz Dr. Hakkı Gürsöz’ün koordinasyonunda önceki gün gerçekleştirilen toplantıya Adalet ve Kalkınma Partisi Çorum Milletvekili Eczacı Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mete Dolapçı, Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBTUAM) Müdürü Prof. Dr. İrfan Kurtbaş, 19 Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Prof. Dr. Ömer Andaç ile MEDİKÜM Başkanı Dr. Ahmet Aydemir katıldı.

Sağlık Bakanlığı ile yapılacak olan ortak işbirliğinin ele alındığı toplantıda, özellikle yurt dışına bağımlı olunan bazı tıbbi cihazların analizleri konusunda işbirliği yapılması konusunda fikir birliğine varıldı.

Yaptığı yatırımlar ve kurduğu nitelikli ekiple kapsamlı analizleri yapabilecek kapasitede bir bölge laboratuvarına sahip Hitit Üniversitesi ile sadece Türkiye pazarına değil; uluslararası pazarlara da ürün veren yetkin üreticilerin bir araya gelmesinden oluşan MEDİKÜM arasındaki işbirliği hayata geçirildiğinde ürünlerin analizleri HÜBTUAM’da yapılabilecek. Böylelikle hem ekonomik kayıpların önüne geçilecek, hem de üreticiler zaman tasarrufu sağlayacaklar. Söz konusu işbirliğin diğer üretici ve üniversiteler için de örnek teşkil etmesi bekleniyor.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@