“Hitit” Çorum’un en değerli markası

ÇORUM HABER Kurucusu, Başyazarı ve Şirket Genel Müdürü, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar, Umut Radyo’da Meltem Çınar’la birlikte “Çorum Güncesi” programını sürdürüyor. Yolyapar, önceki akşam da, Çorum’un son bir ay içindeki gelişmelerini değerlendirdi, gündemdeki olayların perde gerisine ilişkin yorumlar yaptı.

Güncel 21.02.2019, 23:00
734
“Hitit” Çorum’un en değerli markası

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum ziyaretleri sonucunda, Çorum’un, “bölgede sanayileşme hamlesini başlatan tek kent olduğu ve bölgesel kalkınmanın lokomotifi işlevini üstlenebilecek potansiyele sahip bulunduğu” gerçeğinin altının çizildiğini, bu konuda Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’nın başarılı bir sınav verdiğini anlatan Mehmet Yolyapar, “Demiryolu projesinin hızlandırılması ve havalimanı inşaatının tamamlanması, Çorum’un sanayileşmesini sürdürebilmesi açısından mutlak zorunluluktur” dedi.

Meltem Çınar’ın sorusu üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel görüşmelerde, havalimanı konusunu inceleteceğini söylediğini belirten Yolyapar, “Otomotiv sanayii ile ilgili olarak da, Sayın Cumhurbaşkanı durum değerlendirmesi yapacaklar. Ben her iki konuda da umudumu koruyorum ve Çorum adına taleplerimizi, beklentilerimizi güçlü biçimde seslendirmeye devam edeceğim” ifadesini kullandı.

Çorum’un ihracatta adeta devrim yaptığını ve Türkiye’nin ihracatçı kentleri arasına adını yazdırdığını vurgulayan Mehmet Yolyapar, “Çorum, turizmde de devrim yapabilir. Türkiye’nin turizm kentleri arasına girebilir. Bunun için, önce Çorumluların ‘Hitit’gerçeğini algılamalarına ihtiyaç var. ‘Hitit’ Çorum’un en değerli markasıdır. Hitit uygarlığını ve insanlık tarihinin ilk yazılı barış antlaşması Kadeş’i öne çıkararak, şu anda deyimin tam anlamıyla yerlerde sürünen turizmi ayağa kaldırmak, Çorumluların görevi ve sorumluluğudur. Çorum’da sosyal ve kültürel canlanmayı sağlamanın en kestirme yoludur. Böylesine önemli bir potansiyelin değerlendirilmemesi ise tek kelimeyle kayıptır.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@