“Hırsızlık ve yolsuzluk denilince herkesin aklına AK Parti geliyor”

Yoksulluk ve yolsuzluklarla savaşarak daha özgür bir ülke iddiasıyla iktidara gelen AKP’nin söylediklerinin tam tersini yaptığını belirten Yakup Akkaya, “Görüyorsunuz duyuyorsunuz bunların kafası ancak yolsuzluklara, uğursuzluklara çalışıyor. Bunların böyle çalışan kafaları eğer milletin menfaatine çalışmış olsaydı bugün ülkenin durumu farklı olurdu” dedi.

Güncel 10.03.2014, 22:20 10.03.2014, 22:21
975
“Hırsızlık ve yolsuzluk denilince herkesin aklına AK Parti geliyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, ülkede hırsızlık ve yolsuzluk denildiği zaman herkesin aklına sadece AK Parti’nin geldiğini söyledi.

Akkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün yapacağı miting öncesi Çorum’a gelerek CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, İl Başkanı Cengiz Atlas, Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere ve partililerin katılımıyla bir toplantı düzenleyen Akkaya tüm Çorumluları bugün yapılacak olan mitinge davet etti.

CHP İl Başkanı Atlas, Kılıçdaroğlu’nun Çorum mitingi için yağmura karşı önlem aldıklarını belirterek 5 bin tane şemsiye ile yağmurluk dağıtacaklarını bildirdi.

Ülkedeki adaletsizliklere dur demek için Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitinglerini bugün Çorum, Amasya ve Sinop’ta sürdüreceğini belirten Milletvekili Köse de toplantıda “Çok önemli günler geçiriyoruz. Tarihin çok önemli bir döneminden geçiyoruz. 17 Aralık hakikaten bir milat ama tabi bunun öncesi de var. Hepimizin bildiği, duyduğu ve söylediği pislikler 17 Aralık’ta ortaya döküldü. Gün geçmiyor ki iktidara ait bir rezalet ortaya çıkmasın. Bu nedenle CHP örgütlerine çok özel ve çok büyük görev düşüyor. 30 Mart’ta sandıklarımıza sahip çıkacağız. 30 Mart günü inşallah sandıklarımızı patlatacağız. Yerel iktidar önümüzdeki günlerde bizi bekliyor. Devamında da Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu CHP iktidarını hep birlikte kuracağız” dedi.Türkiye’nin zor bir dönemden geçildiğini belirterek 20 gün sonra ülkede demokrasi şöleninin yaşanacağını anlatan Genel Başkan Yardımcısı Akkaya ise konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Bu yolsuzluklara bulaşmış, hukuksuzluğa bulaşmış AKP iktidarını sandığa gömeceğiz, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yapılacak miting öncesi çalışmalardan sorumlu arkadaşlardan birisi olarak, gittiğimiz her yerde CHP’ye olan coşkuyu görüyoruz. Bu yerel seçimlerde CHP’nin iktidar olacağını görüyoruz. Bunun iki nedeni var. Bir tarafta açlıktan soğuktan ölen bebekler, intihar eden gençler, 10 milyona yakın geçim sıkıntısı çeken insanlar var. Diğer tarafta ayakkabı kutularından çıkan milyon dolarlar. Türkiye’ye bu olanlar yakışmıyor. Bunlar yoksulluk ve yolsuzlukla mücadele edeceklerini, özgürlükleri artıracaklarını söyleyerek iktidara geldi. Ama bu iktidar söylediklerinin tam tersini yaptı. Onların bu yaptıklarına karşın CHP 1989’da olduğu gibi 30 Mart’ta iktidar olacaktır, biz bunu her gittiğimiz kentte görüyoruz. Elimizde çok önemli bir güç var, o da halkın oyu. Oylarımıza, sandıklarımıza her şeyden önce sahip çıkmamız gerekiyor. Görüyorsunuz duyuyorsunuz bunların kafası ancak yolsuzluklara, uğursuzluklara çalışıyor. Bunların böyle çalışan kafaları eğer milletin menfaatine çalışmış olsaydı bugün ülkenin durumu farklı olurdu. Bugün hırsızlık ve yolsuzluk dendiği zaman herkesin aklına AKP geliyor”

AKP mitinglerinde cüzdanı çalınan bir insanın korkudan ‘hırsız var’ demeye çekindiğini söyleyerek hırsızlık ve yolsuzluk denince herkesin aklına AK Parti’nin geldiğini dile getiren Yakup Akkaya, “Bu yolsuzları, bu hırsızları, bu usulsüzleri bu ülkeden def etmek için hepimiz sandığa sahip çıkmak zorundayız. Sadece parti örgütünün ve adayların çalışması yetmiyor. Bütün duyarlı halkımızın bu hırsızlara gerekeni yapacağına biz yürekten inanıyoruz” dedi.

Akkaya, mitingler için hiçbir örgüte para göndermediklerini, taşımalı miting anlayışını kabul etmediklerini ama insanların akın akın mitinglerine gelerek ülkeye sahip çıkacaklarını ortaya koyduklarını ifade ederek Çorumlulardan da aynı duyarlılığı beklediklerini sözlerine ekledi.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@